Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Ayşegül DÖNMEZ

19005 görüntüleme

Ayşegül DÖNMEZ (CHN Asansör Sahibi-İş İnsanı)

Doğum: 10.07.1986/Bolu

Okul: Sakarya İlköğretim Okulu, Atatürk Lisesi, Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü

Meslek: Sosyolog, CHN Asansör Sahibi

Bulunduğu Görevler: Cumhuriyet Halk Partisi üyesi, Greenpeace üyesi

EĞİTİM HAYATI

10 Temmuz 1986 yılında Bolu’da doğdum. İlkokulu Sakarya İlköğretim okulunda, liseyi Atatürk Lisesinde okudum. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde tamamladım.

ÇOCUKLUK HAYATI

Annemin ismi Nilgün Cihan, babanın ismi Ruhi Cihan. İkisi de hastaneden emekli. Üç kardeşiz, İskender adında bir ağabeyim ve Çiğdem adında bir ablam var. Yağız, Kaan ve Ahmet adlarında 3 yeğenim var. Mutlu bir çocukluk hayatı geçirdim. 7 yaşında okçuluğa başladım. 15 yıl okçulukla uğraştım. Çocukluğum hep Bolu'da ve babamla birlikte Boluspor maçlarında geçti.

İŞ HAYATI

Üniversiteden mezun olduktan sonra, 2010 yılında bir asansör firmasında çalışmaya başladım. Başta sekreter olarak işe girdim. Daha sonra proje işlerine geçtim. Firma bazı sebeplerden dolayı kapandıktan sonra kendi firmamı açmaya karar verdim. Beş yıl önce de kendi iş yerimi açtım. Bolu’da tek kadın asansörcüyüm. 2 buçuk yıl önce  eşim de bize katıldı ve güzel bir aile şirketi olduk.

AİLE HAYATI

İki yıl önce eşim Serkan Dönmez ile evlendim. Badem adında bir köpeğimiz var. Badem, terkedilmiş bir köpekti. Onu sahiplendiğimizde 6 aylıktı, şimdi bir buçuk yaşında. Çok mutlu bir aile hayatımız var. Ailecek Atatürk aşığıyız.

SİYASİ, STK HAYATI

Cumhuriyet Halk Partisi üyesiyim. Doğayı çok sevdiğim için de Greenpeace üyeliğim var. Onun haricinde başka bir sivil toplum kuruluşu üyeliğim yok.

HOBİLER

Ailemle vakit geçirmeyi,gezmeyi eğlenmeyi,şarkı söylemeyi,dans etmeyi ve her kadın gibi alışveriş yapmayı severim.Geçmişte 2 yıl basketbol oynadım. 15 yıl okçuluk yaptım. Okçulukta madalyalarım var. Bireyselde Bolu birinciliğim, takım halinde Türkiye birinciliği ve Türkiye üçüncülüğümüz var. Başarılı bir okçuluk hayatım oldu. Hatta milli takım seçmelerinde ilk sekiz kişiyi alıyorlardı ve ben dokuzuncu olmuştum. 2 yıldır tenis oynuyorum. 7 yıldır voleybol il hakemliği yapıyorum. Eşim ile birlikte spor yapmayı çok seviyoruz. Spora destek amaçlı sponsor olduğumuz zamanlar da oluyor. Bir voleybol takımına forma yaptırdık. Ayrıca Bolu'da  2017-2018 dönemi öğretmenler voleybol turnuvası için sponsor olduk. Galatasaraylıyım ve tabi ki Bolusporluyum.

KORKULAR, ENDİŞELER

Kelebeklerden ve yükseklikten korkuyorum.

HAYALLER, BEKLENTİLER

Hayattan beklentim huzurlu olmak. Bu sektörde kadın olarak çalışmanın zorluklarını çok yaşadım. Hala bile bir erkek ile görüşmek istiyorlar ve benim patron olduğumu duyunca şaşırıyorlar. Kadının bu işi yapamayacağına dair bir algı var. Biz yaptığımız işlerle bunu kırabiliyoruz. Yaşlanınca sessiz, sakin ve huzurlu bir sahil kasabasına yerleşmek istiyorum.