Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Ahmet YOLTAŞ

19100 görüntüleme

Ahmet YOLTAŞ (Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı)

DOĞUM

 16.12.1958/Bolu, Tabaklar Mahallesinde doğdum. Ailemizin kökeni annem ve babam her ikisi de Bolu’nun Alpağutbey köyündendir.

BULUNDUĞU GÖREVLER

 -2002 yılından itibaren Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanlığı yapmaktayım ve halen de devam ediyorum.

Geçmişte; 3 Dönem Terziler Odası Başkanlığı,

-2 Dönem Bolu Esnaf Odalar Birliği Başkan Vekilliği, yine Odalar Birliği Denetim Kurulu Başkanlığı,

- 2 Dönem Terziler Federasyonu Denetim Kurulu Başkanlığı,

-Boluspor Yönetim Kurulu Üyeliği ve Denetim Kurulu Başkanlığı,

-Kızılay Yönetim Kurulu Üyeliği,

-Kent Konseyi Yönetim Kurulu Üyeliği,

Bolu Beşiktaşlılar Derneği Başkanlığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği

Ve çeşitli şirket ve kuruluşlarda yönetim kurulu üyelikleri yaptım. Yukarıda bahsettiğim bazı dernek ve odalarda halen görevlerim devam etmektedir.

EĞİTİM HAYATI

İlkokulu Gazipaşa İlkokulunda, ortaokul ve liseyi Bolu Kız Öğretmen Okulunda bitirdim. Bolu Kız Öğretmen Okulu tam anlamıyla bir üniversite kampüsü gibiydi. Tarım ve tavukçulukla ilgili bölümler, marangoz ve resim atölyeleri, müzik ve spor salonları, konferans salonları, yemekhaneleri ve yatakhaneleri ile çok donanımlı bir okuldu. Bir öğretmen oradan mezun olduktan sonra çoğu konuda bilgi sahibi olurdu. Biz böyle bir eğitim aldık.

ÇOCUKLUK HAYATI

Bolu’da bizim çocukluğumuz ve gençliğimiz çok güzel geçti. Bolu’nun küçük bir şehir olması, herkesin birbirini tanıması, komşuluk ve arkadaşlık ilişkileri çok güzeldi. Çocukluğumuz sokaklarda top oynayarak, misket oynayarak, çember çevirerek geçti. Gençliğimiz Bolu’nun çok güzel doğal hayatında çeşitli maceralarla doluydu. Bugün o günleri özlüyor ve çocuklarımızın bu şekilde yaşayamadıkları için üzülüyorum.

İŞ HAYATI

Babamın ve amcamın esnaf olmasından dolayı iş hayatına oldukça yakın bir çocukluk ve gençlik dönemimiz oldu. 1979 yılında rahmetli yeğenim Yılmaz TENEKECİ ile birlikte Dayım Kundura’yı kurduk. 1984 senesine kadar devam eden Dayım Kundura müessesini daha sonra yeğenime devrederek kendim ailemizin lakabı olan Goncalar isminden etkilenerek Gonca mağazasını hayata geçirdim. Uzun yıllar bu işime devam ettim. Daha sonra değişik işler de yaptım ve emekli oldum. Şuanda da halen Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet kooperatifinin başkanlığını yaparak çok sevdiğim esnaflığa ve esnaflara hizmet etmeye devam etmekteyim.

SİYASİ HAYATI

Gençlik dönemimizde siyasi düşüncelerimiz, siyasetle ilgili fikirlerimiz ve mücadelemiz hep oldu. Askerden geldikten sonra rahmetli Turgut Özal’ın 4 eğilimi birleştirerek kurduğu Anavatan Partisi’nin çeşitli kademelerinde yönetim kuruluğu üyeliği, en son olarak da Anavatan Partisi’nin ilk başkanlığını yaptım. 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Anavatan Partisi’nden Bolu Belediyesi Başkan adayı oldum. Daha sonra sivil toplum örgütlerindeki görevlerimden dolayı siyasetten biraz uzak durdum.

AİLE HAYATI

Babam Bolu’nun ilk terzilerinden İsmail Hakkı YOLTAŞ, annem ev hanımı Makbule YOLTAŞ. Biz dört kardeştik. İki kız iki oğlan. 1989 yılında eşim Nimet AKMAN YOLTAŞ ile evlendim. Kendisi o dönemde Vakıflar Bankası’nda memurdu. Babası Bolu’nun tanınmış ailelerinden ve sanayi esnaflarından İhsan AKMAN idi. Bu evliliğimizden Büşra ve Şeyda adında iki kızımız var. Büyük kızım Büşra, bilgisayar mühendisi oldu. Küçük kızım Şeyda ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Her ikisi de çalışmaktadır.

HOBİLER

Futbolu çok seviyorum. Milli takımı, Boluspor’u ve Beşiktaş’ı destekliyorum. Her iki takımda da kongre üyeliğim var. Yüzmeyi, salon sporlarını, denizi, gezmeyi severim. Öğretmen okulundan kalma bir alışkanlığım, kitap okumayı seviyorum. Görevlerimden fırsat buldukça bunlarla ilgileniyorum.

KORKULAR VE ENDİŞELER

Kolay kolay hiç bir şeyden korkmam. Kendime güvenim oldukça tamdır. Ama tabii ki ülkem için, ailem için, sevdiklerim ve dostlarım için zaman zaman endişelerim ve onların çeşitli nedenlerden dolayı zarar göreceği endişesi beni korkutur ve üzer. Bunun haricinde ülkemi, ailemi, arkadaşlarımı, dostlarımı, doğayı, tüm canlıları ve insanları çok seviyorum.