Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Okan KAYIŞOĞLU

22690 görüntüleme

Okan KAYIŞOĞLU (Kayışoğlu Vinç İşletme Sahibi-Vinç Operatörü)

Doğum: 10 Ocak 1984 Bolu

Okul: 50. Yıl İlk ve Ortaokulu, Bolu Atatürk Lisesi.

Meslek: İş Adamı

Bulunduğu görevler: Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi, Bolu Genç İşadamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı.

KURTARMA İŞİ ONDAN SORULUR

Bolu’nun tanınmış isimlerinden birisi…

Baba, hatta dede mesleğini Bolu’da sürdürmenin onurunu ve gururunu yaşıyor…

Çocukluğunda Boluspor’da futbol oynadı. İş Hayatında ise birçok ilde, birçok proje içinde yer aldı. Şimdi Bolu’da aile şirketinde işlerin başında…

Siyasette yer alırken aynı zamanda Bolu’daki genç işadamlarının desteği ile oda başkanlığına da seçildi…

Evini, iş yerini en çok sevdiği işin yani vinç maketleriyle donattı…

Araba kullanmayı çok seven, arkadaşları tarafından sevilen, genç bir iş adamının, Okan Kayışoğlu’nun hayat hikayesi…

Bolu’nun genç işadamlarından, Bolu Genç İşadamları Derneği’nin çiçeği burnunda Başkanı Okan Kayışoğlu, hayat hikayesini şöyle özetliyor;

OKUL HAYATI  

10 Ocak 1984 Bolu doğumluyum. İlkokulu 50. Yıl İlkokulunda, Ortaokulu 50. Yıl Ortaokulunda, Liseyi Bolu Atatürk Lisesinde okudum, üniversite olmadı, iş hayatına atıldım.

Vinç operatörlüğü yapıyorum, işletmeciliğini de kendim yapıyorum. Kız kardeşim var benden bir yaş küçük adı Eda. Annemin Adı Yasemin Kayışoğlu, Babamın adı Osman Kayışoğlu.

FUTBOLU ÇOK SEVER

Çocukluğumda Boluspor’da futbol oynadım. Futbolu seviyordum. Altyapıda bulundum. Daha sonra iş hayatına atıldım yine. Antrenmanları da bıraktık.

BİRÇOK İLDE ÇALIŞTI

İş hayatımda Türkiye’de birçok yerde çalıştım, büyük projelerde bulundum. İstanbul Atatürk Havalimanı dış hatlarda yine vinçle buradan gittim çalıştım, Polatlı hızlı trende, Afyon Devlet Hastanesinde, Mersin’deki fabrikaların birçoğunda bulundum. İş hayatım da dışarılarda geçti. 1950’lerde dedem Ankara’da ilk bu sektöre giren, Türkiye’de ilk girenlerden biri biziz. 1976’da babam Bolu’ya gelmiş, ilk Yeniçağa’ya açmışlar, sonra Düzce, sonra da Bolu. Amcalarım da gelmiş buraya.

MHP il yönetimindeyim. Bolu Genç İş Adamları Derneği Başkanıyım. Başka bir siyasi yada STK bağlantım yok.

HER YERİ VİNÇLE DOLDURDU

Hobilerimin arasında vinç maketlerim var. Araba koleksiyonum var, kuş besliyorum, burada bir köpeğim var. Araba kullanmayı çocukluğumdan beri severim, ben yola gideceğim illa yol olacak bana.

 

DÖNÜM NOKTASI

Dayımı kaybettik, 1994 yılında ben 10 yaşındaydım o zaman. O da BOGİAD’ın kurucularından birisidir. Onu trafik kazasında kaybettikten sonra babam 10 sene falan dükkana gelmedi. Sonra sonra toparlandık o bizim için bir dönüm noktası oldu. Bir dönüm noktamızda depremdi, o da zaten iş anlamında bize yeni bir kapı açtı.

Yükseklik korkum var, vinç kullanıyorum ama yükseğe çıkamam.

KİMSEYE KÖTÜLÜK BESLEMEZ

Her zaman alnımız açık olsun, kimseye borcumuz olmasın ya da kötü bir şeyde bulunmayalım. Babamıza annemize söz getirmeyelim, etrafımızda sevilelim, kimseye kötülük beslemedik böyle gidiyor hayat.

TAM BİR AİLE ŞİRKETİ

Burası bizim aile şirketimiz, annem muhasebeye bakar, babam yine başımızda, ben işleri kovalıyorum. Biraz daha işlerimizi kurumsallaştırmaya çalışıyoruz. Kıyafetler yaptırdık, herkes bir örnek giyinsin dedik, kurumsal görünelim biraz daha. Makine için araştırma yapıyorum yeniliğe her zaman açığız.