Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Mahmut ALAN

47002 görüntüleme

MEMLEKET SEVDALISI, SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN SESİ…

 

Nerede ilginç bir eylem olsa, orada mutlaka görürsünüz kendisini…

Kimi zaman hükümeti protesto ederken, kimi zaman ülke düşmanı hadsizlere haddini bildirirken, kimi zaman ve en çok da yardıma ihtiyacı olan bir ailenin yanında…

Gücü yettiğince sesini duyurarak bir şeyleri yoluna sokmaya çabalayan, memleket sevdalısı…

Bir dönem siyasi arenada da boy gösterdi. O dönemde de haksızlıklara boyun eğmedi. Şimdi kurucu başkanlığını yaptığı Köroğlu Gençlik Teşkilatı ile yine sessiz çoğunlukların sesi olmaya, haksızlıklara göğüs germeye devam ediyor…

İşte; sağcısı, solcusu tüm Bolulular tarafından tanınan ve sevilen bir insanın, Mahmut Alan’ın hikayesi… 

 

 

Ormancı bir babanın iş hayatı nedeniyle Denizli’de doğan Mahmut Alan, babasının Bolu’ya tayini çıkmasıyla tanışmış bu şehirle. Daha sonra Bolu’ya gönülden bağlanmış hayatını Bolu’ya adamış.

 

SİYASET UMDUĞU GİBİ DEĞİLDİ

O yılları şöyle anlatıyor; “Babam Orman İşletmesinde memur olduğu için Denizli’de doğdum. 10 yaşıma kadar Denizli’de büyüdüm ve tüm akrabalarımın Bolu’da olması sebebi ile babam Bolu’ya tayinini istedi. Bolu’ya gelerek yerleştik ve o andan bugüne Bolu’dan başka bir yere gitmedim ve yerleşmek istemedim. Hem çevresi hem insanı ile muhteşem bir il olan Boluma gönülden bağlandım. Okul hayatımı burada tamamladıktan sonra askerliğimi Kırklareli’nde yaptım. Askerden sonra amcamların işyeri olan Öz-Alan Metalde uzun yıllar çalıştım, ekmeklerini yedim. Daha sonra kendi işimi kurmaya karar vererek 2005’te kendi firmamı kurdum ve büyük mücadeleler verdim. Sene 2014’te BBP İl Başkanı olarak siyasete ilk adımı attım. Siyasete başlamamla bir karmaşanın içinde buldum kendimi. Siyaset benim umduğum gibi değil, tamamen kamera önünde şaşalı konuşmalardan ibaret olduğunu gördüm. Kafamda ki siyaset vatan, millet ve devletin dertleri ile dertlenmek ve bu değerler için koşmaktı.”

 

VE EYLEMLER…

Yaptığı birçok eylemi oldukça ses getirdi Mahmut Alan’ın. Hatta dünyaca ünlü televizyonlarda bile boy gösterdi. “İl Başkanı olduğum dönemde ilk eylemim ‘Noel Baba ve Padişah’ sokak tiyatrosu oldu” diyen Alan şöyle devam etti anlatmaya; “Bu eylem tüm dünyada geniş yankı buldu. Hatta Dünyaca ünlü BBG Televizyonu DHA’dan görüntüleri isteyerek uluslararası basında ses getirdi. Milyonlarca izlenmişti bu eylem. TBMM’ye beyaz atla giderek Muhsin Başkanımızın katledilmesini yine gündeme taşıdık ve bu eylemde söylediklerim 15 Temmuz’da gün yüzüne çıktı. Muhsin Başkanı katledenler TBMM üyesi bir vekili katlettik ve bize dokunamadılar duygusu ile Meclise saldırır demiştim, 15 Temmuz’da FETÖ’cü alçaklar TBMM’yi bombaladı. Vekil maaşları yetmiyor diyenlere vatandaştan para toplayarak cevap verdik. Yine Başbakana Muhsin Başkanın Suikastını duyurmak için 20 Metre vinç üzerinde basın toplantısı düzenleyerek ‘Karadan seslendik olmadı şimdi de havadan sesleniyorum Başbakanım, Muhsin Başkanın Suikasttı aydınlatılsın’ dedim. Çaydurt’ta ölümlü kazalara artık bir dur demek için cenaze namazımı kıldırıp cenazeye Karayolları Şube Müdürünü çağırdık ve ölümlere yol açan üst geçit ile yolun durumunu düzeltmesini söyledik. HDP Bolu İl Başkanı tutuklandığında Adliye önünde Davul ve zurnalar ile mehter, hain terörist HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklanınca da Mehter takımı ile eylem yaptık. Bunlara benzer birçok eylem ile halkımızın ve devletimizin yanında olmamız gerektiğini, birlik olarak sorunları çözmemiz gerektiğini belirtmeye uğraştım.”

 


YASETÇİYKEN DE HİÇ SUSMADI…

Siyasetle uğraştığı dönemlerde de birçok icraat yaptığını belirten Alan, “Siyasette ses getiren birçok icraat yapmaya çalıştım. Halkımız sağ olsunlar beni sahiplendi ve yanımda durdular. BBP İl Başkanlığından 1 Kasım seçimleri sonrası istifa ettim. Çalışmalara devam etmek için değerli arkadaşlarımızla Köroğlu Gençlik Teşkilatı yani KGT’yi kurdum. Bolulu vatandaşlarımıza ve öğrencilerimize ifşa etmeden yardımları ulaştırmak için var gücümüzle çalıştık. KGT üyelerimiz ve arkadaşlarımız ile Türkiye gündemine oturan eylemlere imza attık. Mesela HDP Genel Merkezin önünde ‘etek ile eylem yapan teröristlere’ destek çıktıkları için etek götürdük. Hemen akabinde Barzani’nin İstanbul Atatürk Havalimanında karşılanması esnasında PKK ve PYD simgeleyen paçavranın göklere çekilmesini kabullenmeyip anında havalimanına giderek eylem yaptık. Özgür politika isimli hain destekçisi sözde gazetenin Kahramanlarımıza ‘13 Katil paramparça’ başlığını atmasını Devleti temsil eden Bolu Valiliği önünde ses getiren eylemle duyurduk. Bu video tek bir sayfada tam 7 milyon izlenmeye ulaştı. Genel anlamda ise 20 Milyon izlendi. Selahhattin Demirtaş haininin kitap yazma skandalını Bolu Kent meydanında kitap fotokopilerini Vatan Kolonyası ile yakarak duyurduk. Çok zaman geçmedi Amerika merkezli ‘Black Freday’ yani ‘Kara Cuma’ kampanyasına anında tepki vererek, tüm dünyaya duyurduk ve bir hafta da kendi şahsi sayfamda 8 milyon izlendi. Yine genel anlamda 50 milyon izlenmeye ulaştı. Amerika’da hainlerin Cumhurbaşkanımıza ve Türkiye’ye hakaret etmeleri sonrası kavgaya karışan ve şu an 15 yıl ile yargılanan Bolu Yeniçağalı Sinan Narin Bey ile yaptığımız canlı bağlantılı röportaj New Time Dergisinde yayınlanarak Sinan Narin aleyhinde delil gösterildi.

Ayasofya’da 82 yıl sonra yasaklanan bölümde yani Fatih Sultan Mehmet Han’ın secde ettiği mihrapta secde etmek nasip oldu. Vatandaşlarımız tam destek verdi. Cezaevinden hasta diyerek serbest bırakılan  ve daha sonra Adalet yürüyüşüne katılan HDP’li Ahmet Türk hakkında şikayette bulundum. Koç holding sahibi Ömer Koç, Abdulahamit Han’ın evi alarak algı yapmak sureti ile Mihraba bire bir benzeyen şöminenin içine çıplak heykel koydu. Bende sergiye giderek kaldırılmasını istedim ve kaldırılmayınca heykeli oradan alarak fırlattım. Şu an bu yüzden adli kontrol şartı ile bırakıldığım için her hafta Bahçelievler karakoluna 2 imza atıyorum. Adnan Oktar denen , programına 16 yaşında bir kızı çıkararak bir skandala imza attı. Kızın babası Elvan Koçak tevafuk eseri bana ulaştı. Bende kendisine yardımcı olarak destek çıktım. Adnan Oktar, Elvan Koçak ve beni hedef alarak günlerce hakaret vari yayınlar yaptı. Türk yargısı Adnan Oktar’ı haksız buldu ve kızların velayetini babaya verdi. Adnan Oktar’a de programa çıkarma yasağı koydu. Türkiye’de ilk defa Adnan Oktar bu şekilde engellenmiş oldu. Kızları ve Anneleri şu an İnterpol arama kararı ile dünyaya duyurdu” diyerek haksızlıklara karşı koymak için bu tür eylemlere devam edeceğini belirtiyor.

 

BOLULULARA SESLENDİ

“Adamın ne memleketi olur, ne partisi” diyerek vatan hainlerine gözdağı veren Alan Bolululara da seslendi. Alan, “Ben Bolu’da ikamet ediyorum lakin her santimetre kareye Vatan gözü ile bakıyorum. Şahsım ‘Yaratılanı severim yaratandan ötürü’ anlayışını destur edinmiş ve ‘Adamın ne memleketi olur ne partisi’ söylemini devamlı dile getiren bir vatan evladı olarak nitelendiriyorum. İslamı, Vatanımı, Devletimi ve Bayrağımı kabul eden her görüşten insanla oturur ve ticaret yaparım. Bir tek Vatanıma ihanet eden pkk, ışıd, dhkp-c, pyd ve benzeri örgütler ile bu etekli örgütlere destek çıkanlar ile işim olmaz, karşımada çıkmasınlar. Kırk yaşındayım ve daha fazla tahammülüm kalmadı. Doğduk şehit veriyoruz, kırk yaşına geldim hala şehit veriyoruz. Belki konumumuz itibari ile hainler bu Ülkeden eksik olmayacaktır lakin bu noktada sadece Devletimize değil Milletimize de birçok görev düşüyor. Mesela Bolu’da birçok vatandaşımız sırf üç kuruş kar etmek için vatan hainlerine destek çıkanlar ile ticaret yapıyor. Bana neler teklif edildi ama ben hep uzak durdum ve ‘Şehit kanı satılık değildir’ dedim. Yakınımda birçok abim ve arkadaşım yaşadıklarıma şahittir. Her türlü maddi ve manevi zorluğa rağmen hainlerin değirmenine su taşımadım. Halkımızdan isteğim bu hainlere iş ve arsa vermesinler” şeklinde konuştu.