Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Fuat BAYRAMOĞLU

14583 görüntüleme

20/10/1958 Seben’de doğdu. İlk ve Ortokulu Seben’de okudu. Bolu Endüstri Melek Lisesi Torna Tesviye Bölümünü(1976) ve daha sona Yüksek okulu öğrenimi Bolu’da tamamladı. (1977-1978)
Bolu Eğitim Enstitüsünü 1978 yılında bitirip, o sene Zonguldak İli Devrek İlçesi, Çorak Köyü’ne sınıf öğretmeni olarak atandı.(31/10/1978)
Daha sonra 1980 yılında, Bolu İli, Seben İlçesi, Gerenözü Köyü’ne sınıf öğretmeni olarak atandı. Burada görev yaparken, eşi Mariye Mat (Bayramoğlu) ile tanıştı ve evlendi. 1982 yılında, tayini Hakkâri İli, Çukurca İlçesi, Ormanlı Köyü’ne tayini çıksa da, Gerede Vergi dairesinde çalışan eşi nedeniyle Gerede İlçesi, Nuhören Köyü’ne sınıf öğretmeni olarak atandı. Mecburi hizmet nedeniyle, 1989 yılında Van İli, Merkez Yukarı Güneyce Köyüne; 1992 yılında Bolu İli, Gerede İlçesi Doğancılar Köyü İlkokulu’na; 1997 yılında Gerede Merkez Dayıoğlu İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak atanarak görev yaptı. 1999 yılında Gerede Dayıoğlu İlkokulunda Müdür Yardımcısı, Daha sonra Gerede Merkez, Esentepe İlkokulu’nda ve Gerede Merkez Mustafa Çevikoğlu ve Halil Çevikoğlu İlköğretim okulunda müdür yardımcısı, 2009 yılında Bolu Merkez Yunus Emre İlköğretim Okulunda Kurucu Müdür, 2011 yılında Bolu Merkez Sakarya İlköğretim Okulunda Müdür Başyardımcısı, 2014 yılında Bolu Merkez Sakarya İlkokulunda Müdür Vekili olarak görev yaptı. 2015 yılında Bolu Merkez Atatürk İlkokuluna Müdür olarak atanıp halen bu bu görevim devam etmektedir.
Orta okulda ve Lise’de atletizm sporu ile meşgul oldu. Bolu’lu Milli atlet, Sayın Raşit Veciz tarafından 2 yıl çalıştırıldı. Bolu’da yıldızlarda ve gençlerde Bolu adına ilimizi bir çok kereler temsil etti ve çeşitli dereceler aldı. 1973 Yılında amatör olarak önce Sebenspor, daha sonra Kızıkspor’da amatör olarak uzun yıllar futbol oynadı. Öğretmen olarak görev yaptığı yıllarda, okul futbol takımlarını uzun yıllar çalıştırdı. Gerede Esentepe futbol turnuvaların da 20 yılı aşkın olarak hakem olarak görev yaptı.
Edebiyata, araştırmaya düşkünlüğü nedeniyle, basında ve çeşitli dergilerde yayınlanan, eğitim ve diğer konularla ilgili yüzlerce fikir, makale ve araştırma yazıları yayınlandı. Amerika’ da yayın yapan ve Türk ve müslüman toplumunca takip edilen “Sultan Magazine” dergi ve gazetesinde fikir yazıları yayınlanmaktadır. spor14.com spor gazete ve sitesinde bolutakip.com Gazetesi ve haber sitesinde, boluekspres.com Gazete ve haber sitesinde , sultanmagazine.com gazete, dergi ve haber sitesinde edebi, ilmi araştırma makale ve fikir yazıları yayınlanmaktadır. Gerede’de görev yaptığı sürede, Türkiye’de özel radyoların yaygınlaştırılması zamanlarında, 92.3 Gerede FM Radyosunda dört yıl “Spor Programları” ve “Mehmetçikten Haber Var” isimli radyo programları yaptı. 2017 Yılının sonlarına doğru, Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğünce, il düzeyinde düzenlenen şiir yarışmasında da, Sol Yanım isimli şiiri okuyarak, il üçüncüsü oldu. Koyu bir Boluspor taraftarıdır. Boluspor ve spor konularında da yıllardır spor14.com sitesinde ve yayın yapan boluekspres.com gazetesinde köşe yazıları yayınlandı ve yayınlanmaktadır. Karakalem ve yağlıboya resim çalışmalarında bulundu. Son zamanlarda en büyük hobileriden biri de fotoğrafçılıktır. **** Kürkçüler Mahallesinde Memur-Sen Toki Konutlarında ikamet ediyor. Son 20 yıldır, hakiki İslam alimlerinin hayatlarını ve eşsiz eserlerini okuyup, araştırıyor. … Ömer ve Hatice isimli iki evladı var. Kızı sınıf öğretmeni, oğlu da beden eğitimi öğretmenidir.