Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Fatih YAMANER

25172 görüntüleme

FATİH YAMANER

 

Genç işadamı Fatih Yamaner, 1976 yılında Bolu'da doğdu. Babası Ahmet Şerafettin Yamaner subay olduğu için ilköğretimini KKTC’nde tamamladı. 1993 yılında Bolu Atatürk Lisesi'nden mezun oldu. 1993-1997 AİBÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünün ilk mezunlarından oldu. Deniz Yamaner ile evli, Ayberk isimin de erkek çocuğu, Simay isminde kız çocuğu vardır. İş hayatını Fay Yamaner Mücevher A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı olarak sürdürmektedir.

 

Fatih Yamaner, eğitim ve ticari hayatının yanında yer aldığı sosyal ve sportif faaliyetlerle de adından söz ettirmiştir.

 

Yamaner, AİBÜ öğrencilik döneminde, öğrenci topluluklarında sosyal faaliyetlerin içinde yer aldı. İlimizin sosyal, sportif ve turizm alanında gelişmesine katkı sağlamak için Bolu'dan genç iş adamı, memur ve üniversitede görevli akademisyenlerin katılımıyla sivil toplum kuruluşlarında dernek başkanı olarak faaliyetlere katkı verdi. 2006-2011 yılları arasında Atatürk'ün ilimize geliş yıldönümlerinde Abant Havacılık festivali organizasyonları, Gökyüzünden Bolu tanıtım CD'si hazırlanması, ücretsiz yamaç paraşütü, kayak vb. eğitim kurs organizasyonları uygulanması görevlerini üstlendi.

 

2009-2013 yılları arasında önce Bolusportif ve Boluspor Kulübü bünyesinde bölgesel basketbol ligi ve daha sonra profesyonel basketbol liginde erkek basketbol takımının kurulmasına Boluspor başkan yardımcısı ve basketbol şube başkanı olarak katkı verdi. 2012 yılında AİBÜ öğrencilerinin şu an içinde aktif rol aldığı İzzet Baysal Felsefesini Anlama ve Yaşatma topluluğu kurulması aşamasının vakıf tarafından kabulüne ve faaliyete geçmesine öncülük etti. Ticari hayatının yanında STK’larda aktif görev almaya devam etmektedir.