Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Celal BEYDİLİ

24091 görüntüleme

Celal Beydili (Karacasu Belde Belediye Başkanı)

Doğum: 16 Ocak 1963 Bolu / Seben

Okul: Seben İlk ve Ortaokulu, Bolu Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi

Meslek: İşçi emeklisi

İşçilikten Belediye Başkanlığına…

Seben’de yedi kardeşten biri olarak başlayan çocukluk hayatı, lise yıllarında turizmci olma hevesiyle Bolu’da devam etti.

Okul yıllarında klarnet çalmaya başlayarak içindeki müzik aşkını askerlik görevinde bile sürdürdü.

Öyle ki Sivas Orduevinde askerlik yaptığı dönemlerde sahne bile aldı.

Askerlik bittikten sonra ise eski adıyla YSE, şimdiki adıyla Özel İdarede işçi olarak çalışmaya başladı.

O dönemlerde sendikacılık faaliyetlerinde de bulundu.

Yıllar geçti, kendisini siyasetin içinde buldu.

Karacasu Belediyesinde meclis üyeliği yaptıktan sonra aday olup muhtar olarak seçildi. Sonra Belediye Başkanlığı için kolları sıvadı.

MHP’den seçildiği başkanlığını şimdi AK Parti saflarında devam ettiriyor.

Karacasu’yu turizm beldesi yapmak için gece gündüz çalışıyor.

Karacasu halkı tarafından da oldukça sevilen bir isim, Celal Beydili’nin hayat hikayesi…   

İşçilikten, önce Muhtarlığa sonra Belediye Başkanlığına kadar süren bir serüven O’nunkisi. Ailesine ve memleketine bağlı bir Başkan hikayesi. Karacasu Belde Belediye Başkanı Celal Beydili hayat hikayesini şu şekilde özetledi; 

SEBEN’DE DOĞDU

16 Ocak 1963 Seben doğumluyum. Seben’de okudum ilk ve ortaokulu. Lise ikinci sınıftan sonra okuldan ayrıldım. Bolu’da Turizm Otelcilik Lisesi yeni açılmıştı 1,5 senem kayboldu ama oraya başladım. İlerde bir mesleğin olur dediler ve Bolu’ya geldim okudum. 1982 yılında mezun olduktan sonra askere gittim. Askerden geldikten sonra Karacasu’dan evlendim ve Karacasu’nun damadı oldum. Ardından Köy Hizmetlerinde işe başladım.

AİLE HAYATI

Evliyim üç tane de çocuğum var. İki kız bir oğlan. Kızımın en büyüğü öğretmen. Oğlum da üniversite grafik tasarım mezunu. Kendisine bir dükkan açtı. Küçük kızım da üniversitede okuyor, öğretmen olacak inşallah. 3 torunum, bir damadım var.

MUHTARLIK DÖNEMİ

1986 yılında Köy Hizmetlerine girdim (Özel İdare). 1987 yılının başında kadroya geçtim. Sonra sendikacı oldum. İki devre sendikacılık yaptım. Disiplin, sosyal tesisler ve hasar tespit görevlerini aldım orada. İşçilikten gelmeyim. Karacasu’da Doğru Yol Partisi Belde Başkanlığı yaptım. 10 sene de parti başkanlığı yatım. O sırada Karacasuspor Kulüp Başkanlığını da yaptım. Yerel seçimlerde Demokrat Partiden belde belediye başkanlığına Necati Kılıç başkan oldu, bende kontenjandan belediye meclis üyeliği yaptım. Daha sonra meclis üyeliğim bitti. Bana muhtarlık teklif ettiler. Aslında istemedim ama arkadaşlar zorladı aday oldum. 2014 yılında muhtar oldum.

MUHTARLIKTAN SONRA BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Muhtarlık bitince yerel seçimlerde aday olacağım ama hangi partiden olacağım diye düşünüyordum. CHP’den teklif geldi. Demokrat Partililer geldi. MHP’den aday oldum belediye başkanlığına. Aynı gün üyeliğim oldu ve Allah nasip etti, Belediye Başkanı oldum. İkinci dönemimde de yine MHP’den aday oldum, belde halkı teveccühü ile beni seçti. 2,5 sene zarfında Ak Parti milletvekillerimiz, il başkanımız, belediye başkanımız ‘sen yuvana dön’ dediler. Neticede Ak Parti’ye geçtik ve başkanlığım devam ediyor.

KARACASU BÜYÜYECEK

Şuan Allah’a şükür bir sıkıntım yok, memnunum. Belde halkımızla, siyasilerle de sıkıntımız yok. Bu işlerde yorulduk ama işimizin başındayız. 9 senedir bir Allah’ın kulu diyemez ki ‘başkanımız insanı sınıflandırıyor’. Çalışmalarımıza devam ediyoruz. Karacasu turizm beldesi ve yapılması gereken çok iş var. Zamana ihtiyacımız da var.

GELENEK VE GÖRENEKLERİNE BAĞLI BİRİ

Benim pek fazla lüksüm yok. Titizim, temizliği çok severim. Ben her şeyi medeni bir şekilde, örf adetlerimizle, gelenek göreneklerimizle uygulamayı severim. Hoşlanmadığım nokta şu; herkesin bir görüşü var. ‘Öyle diyorlar, öyleymiş’ gibi söylentiler beni yıpratıyor. Benim ailemde de öyledir. Biz bir şeyi görmeden ön yargılı davranmayız. Öyle olmak lazım. Kişi ne olursa olsun insandır. Cahildir, sahildir, dilencidir ama insandır. Kişide aileden gelen görgü, medeniyet yoksa orada sıkıntı var demektir.

“ALLAH YOLUMUZDAN SAPTIRMASIN”

41 yaşında emekli oldum. Şuan 55 yaşındayım. Çok şeyler gördük ama bunları görürken yaşarken de ‘senin de gözünün üstünde kaşın var’ dedirtmedim. Kendime layık görmediğim şeyleri başkasına da layık görmedim. Allah yolumuzdan saptırmasın. Her zaman telefonumuz, makamımız 24 saat açık. Kimseyi öteleme, sınıflandırma lüksümüz yok. Her zaman çocuklarıma da bunu söyledim.

MÜZİK SEVGİSİ

7 kardeşiz. 12 yaşında köyden çıktım. Okudum ama okurken de çalıştım. Ailemiz içinde sevgi ve saygımızı hiç yitirmedik. Seben’de okuduğum zaman klarnet çalmaya merak saldım. İstanbul’dan klarnet aldım. Arkadaşlarımla çalışmaya başladık. Kimi gitar çalıyor, kimi keman. Ben bateri ve gitarda çalmayı öğrendim. Sonra folklor ekibi çalıştırmaya başladım. Okul bandosunda majörlük yaptım. Yaz tatillerinde Ankara Keçiören’e nota dersleri almaya gittim. Askerde de Sivas Orduevinde otel şefliği yapmaya başladım. Orada müzik de yaptık. Akşamları sahneye çıkardık. Güzel anılarım var. Rahmetli annem ve babamın yanında çok durmadığım için kendi hayatımı kendim kazandım. Kazanmaya da devam ediyorum.