Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Sema KIŞLAK

4121 görüntüleme

Sema KIŞLAK (Esnaf)

Doğum: 20 Ocak 1981 Bolu / Karacaağaç

Okul: Karacaağaç İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, Bolu Atatürk Lisesi,

Meslek: Esnaf

Bulunduğu görevler: MHP İl Kadın Kolları Başkanlığı, MHP Bolu Milletvekili Adaylığı…

O, DOĞUŞTAN MİLLİYETÇİ

Tam gönülden Milliyetçi Hareket Partili, doğuştan Milliyetçi bir kadın…

Öyle ki; her zaman büyük marketlerden alışveriş yapmak yerine, tanıdığı esnaflardan alışveriş yapmayı tercih ediyor…

İki yıla yakın MHP Kadın Kolları Başkanlığının ardından parti yönetimi tarafından Bolu Milletvekili Adayı olarak gösterildi...    

Yapacağı işten asla geri kalmayan, haksızlığa tahammül edemeyen, sert görünümün altında yumuşak bir mizaç yatan, başarılı bir iş kadını, ailesine bağlı bir annenin, Sema Kışlak’ın hayat hikayesi…  

Bolu’da kadın siyasetinde önemli yer tutan bir isim Sema Kışlak. Başarıyla yürüttüğü MHP Kadın Kolları Başkanlığı sırasında 24 Haziran seçimleri öncesi partisi tarafından Bolu Milletvekili Adayı olarak gösterildi. Memleketini, vatanını ve insanlarını çok seven başarılı iş kadını ve siyasetçi Sema Kışlak hayat hikayesini şöyle özetledi…

KARACAAĞAÇLI

20 Ocak 1981 doğumluyum. Boluluyum. Karacaağaç Köyünde doğdum büyüdüm. İlkokulu Karaacağaç köyünde okudum. Ortaokulu Atatürk Ortaokulunda okudum. Liseyi Atatürk Lisesinde tamamladım. Bir yıl fabrikada işçi olarak çalıştım. 18 yaşıma geldiğim süre zarfında Zafer Bey’le tanıştım ve evliliğe adımımızı attık. Onunla birlikte ticaret hayatı da başladı. 19 – 20 yıllık esnaflık sürecimiz oldu. Bu sürede iki çocuk annesi oldum. Biri kız biri erkek 13 yaşında çocuklarım var. Biz üç kardeşiz en büyükleri benim. Bir kız bir erkek kardeşim daha var. Aile olarak tutucu ve muhafazakar bir ailenin çocuğuyum. Hem ilk çocuğum hem de ilk torunum yani ilk göz ağrısıyım ailenin.

SİYASİ HAYATI

15 Temmuz sürecinde Ülkü Ocakları Başkanımız İsmail Akgül, benim amcaoğlum. Adem Başkanla birlikte biraz da meyilim vardı. Ben partiye gelip gidiyordum onlar işyerine gelip gidiyorlar. Öyle böyle derken atamayla göreve geldim. 1.5 – 2 yıla yakın zaman kadın kolları başkanlığı yaptım. İl başkanımızın teşviki ile de milletvekili adaylığı için başvuru yaptım. Eşimin desteği olmasa hiçbir şekilde olmazdı.

 

AİLESİ İLE VAKİT GEÇİRMEYİ SEVİYOR

Zaman buldukça köye annemlere ziyarete giderim, bağ bahçe bostan yaparız. Zaman buldukça pikniğe falan gideriz.

UNUTAMADIĞI OLAY

Dedemin bir rahatsızlığı vardı. Kansızlık olarak biliyorduk, kız kardeşimin düğününe bir gün kala biz dedemin kanser olduğunu öğrendik. O zaman bizim için hayat bitmişti. Unutamadığım olay bu var.

DOĞUŞTAN MİLLİYETÇİ

Gönlümde de aklımda da yatan MHP. Yaşamakla yada bir hissiyatla olacak bir şey değil o kalpten, içten gelen bir duygu. En basit örnekle; ben kesinlikle BİM, A101 gibi marketlerden alış veriş yapmam. Bildiğim tanıdığım Bolu’nun yerli esnafından alış veriş yaparım. Bu zaten başlı başına bir milliyetçiliktir. Sağdaki soldaki kazanacağına benim kendi vatandaşım kazansın. Niye yerli halkım kazanmasın. BİM kalkıp da senin cenazene gelmiyor. Bayramına gelmez, kutlamaz. 

DEDESİNİ ÖRNEK ALDI

Ben nasıl yetiştirildiysem, onlar da aynı tarzda gidiyorlar. Rahmetli dedem bizi çok sıkardı. Dışarıda bir şey yedirmezdi. Yağlı ekmek sürer kapıya çıkardık dedem asla müsaade etmezdi. Girin, içerde yiyin dışarda belki alamayan var derdi. Biz böyle büyüdük, bir muzu dışarda yiyemezdik, ama şimdiki çocuklar öyle değil. Ben şu an dedemden ailemden ne gördüysem çocuklarıma da onu gösteriyorum. Ben düzeni tertibi dedemden öğrendim. Şimdiki zamanın çocukları çok dağınıklar, ama ilerleyen zamanlarda aşacaklarına inanıyorum.

YAPMAM DER AMA YAPAR

Kadın Kolları Başkanlığım döneminde il başkanımızın destekleri ile ilçenin de yönetim kurulunun da destekleri ile organizasyonlarımız oldu. Kahvaltı programları düzenledik, özel günlerde etkinlikler düzenledik. Bana bir engel yada yasaklama konulduğunda aksine onun üzerine giderim. Yapmam derim, ama yapacağımdan asla geri kalmam, haksızlığa asla tahammülüm yoktur. Bir şekilde ortaya çıkartırım o haksızlığı. Çok güler yüzlü değilim, sert bir yapım var zannedilirim ama öyle değilim. İşte ciddiyet çok önemli, sattığın malın arkasında duracaksın. Müşteriye güler yüz tatlı dil. Pozisyonlar farklı olduğunda parti hayatı işe girdiğinde işler tamamen karışıyor. Şimdi orada ben gülemem, burada gülmek zorundayım, ortaya çok farklı bir Sema çıkabiliyor.