Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YÖK BABİÜ’NÜN KARNESİNİ AÇIKLADI

YÖK BABİÜ’NÜN KARNESİNİ AÇIKLADI
Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Türkiye’deki üniversitelerin izleme ve değerlendirme raporlarını resmi internet sitesinden yayınladı.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinin de izleme ve değerlendirme raporunun bulunduğu duyuruda, üniversitenin faaliyetleri rakamlarla kamuoyuna açıklandı.

MEHMET FATİH YALINIZ

Yüksek Öğretim Kurumunun Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi izleme ve değerlendirme raporunda üniversitenin faaliyetleri rakamlarla kamuoyuna açıklandı.

Rapora göre, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesinden 2018 yılında 22 doktora öğrencisi mezun oldu. Raporda ayrıca, uluslararası sempozyum, kongre ve sanatsal sergi sayısı 5 olarak açıklanırken, öğrencilerin yaptığı sosyal ve endüstriyel projenin bulunmadığı görüldü.

2018 yılındaki verilerin paylaşıldığı raporda, üniversitenin bölüm ve programlarındaki genel doluluk oranı da yer aldı. BABİÜ’deki doluluk oranının %84 olduğu raporda açıklandı. Üniversite kütüphanesinde öğrenci basına düsen basılı kitap sayısı ise 2991 olarak açıklandı.

Raporun araştırma, geliştirme, proje ve yayın kısmında TÜBITAK tarafından öğrenci ve öğretim elemanlarına verilen ulusal ve uluslararası destek programı sayısı 11, Ulusal ve uluslararası özel veya resmi kurum ve kuruluşlar tarafından desteklenmiş Ar-Ge niteliği taşıyan proje sayısı 18 olarak belirtildi.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi izleme ve değerlendirme raporunda uluslararasılaşma verilerine de yer verildi. Buna göre, BABİÜ’de 290 yabancı uyruklu öğrenci Uluslararası değişim programları kapsamında gelen 9 öğretim elemanı, gönderilen 14 öğretim elemanı bulunuyor.

Son olarak topluma hizmet ve sosyal sorumluluk kategorisinde yer alan verilere göre BAİBÜ’de 2018 yılında 4 adet sosyal sorumluluk projesi yürütüldü. Üniversite tarafından sürekli eğitim merkezi ve dil merkezinde mesleki eğitime yönelik 93 sertifika verildi. BAİBÜ’de 2018 yılında, dezavantajlı gruplara yönelik sosyal entegrasyon ve kapsayıcılığa ilişkin yapılan faaliyet sayısı ise 248 olarak açıklandı.