Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YEŞİLAY VE YEDAM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR

YEŞİLAY VE YEDAM FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR
Bolu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Personellerine Yeşilay Danışmanlık Merkezi Personeli Sosyal Hizmet Uzm. Elif Nur konuk tarafından Temel Bağımlılığa Yaklaşım ve Yeşilay ve YEDAM tanıtımı konferansı gerçekleştirildi.

Programa, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Oğuzhan Kurt, Yeşilay Bolu Şube Başkanı İsmail Akgül, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Personeli katılım sağladı.

Kent merkezinde bulunan ve yaklaşık bir yıldır hizmet vermeye başlayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM), faaliyetlerine devam ediyor. YEDAM, kadrosunda bulundurduğu psikolog, sosyal hizmet ve halkla ilişkiler uzmanları aracılığıyla danışanlarla iletişim kuruyor. Psikolojik destek, sosyal destek, grup terapileri, aile grup terapileri ve atölye çalışmalarıyla Yeşilay’ın bağımlılıkla savaştaki en önemli güçlerinden birisi olan YEDAM, bağımlı ve ailelerinin de gizliliğini de ön planda tutuyor.

“VATANDAŞLARIMIZIN HER DAİM HİZMETİNDEYİZ”

Akgül, vatandaşların her daim hizmetinde olduklarını belirterek; “Alo 115 irtibat hattı ile ücretsiz olarak danışmanlık hizmetinin alındığı kurumumuza tek Teknoloji, kumar, madde, tütün ve sağlıklı yaşam alanlarında da danışmanlık hizmeti verilmektedir. Tüm vatandaşlarımızın her daim hizmetindeyiz” dedi.

Yeşilay gönüllüsü olmak isteyenlere de çağrıda bulunan Akgül; “Yeşilay Gönüllüsü olarak bizlerle alanda olmak isteyen tüm vatandaşlarımız İçin irtibat tel: 0(374)2208081 nolu telefondan iletişime geçebilirler. Bu bağlamda programımızın düzenlenmesinde bize destek olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürümüz Sayın Oğuzhan Kurt beyfendiye teşekkür eder çalışmalarında kolaylıklar dilerim” ifadelerine yer verdi. 
Etiketler: bolu haberler