Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YER BİLİMCİ PROF. DR. GÖRÜR’DEN BOLU İÇİN KRİTİK AÇIKLAMA

YER BİLİMCİ PROF. DR. GÖRÜR’DEN BOLU İÇİN KRİTİK AÇIKLAMA
Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Düzce'de dün meydana gelen depreme dikkat çekti. Görür, "Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var" dedi.

Balıkesir'de yaşanan depremden sonra yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür açıklamalar yaptı.

Görür, Düzce'de dün meydana gelen 4.3'lük depremin altını çizerek, “Deprem üreten fay kesimi 1999'da Bolu Dağı Tüneline kadar kırılmıştı. Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var" ifadelerini kullandı.

Balıkesir'in Gönen ilçesinde saat 18.44'te meydana gelen 4.6 büyüklüğündeki deprem, İstanbul ve birçok kentten hissedildi. Depremi hisseden vatandaşlar kendisini dışarı attı. Depremin gerçekleştiği Balıkesir ve çevre illerde yıkım olmaması ise yüzleri güldürdü. Prof. Dr. Naci Görür ise dün Düzce'de meydana gelen 4.2 ve bugün Balıkesir'de meydana gelen 4.6'lık depremler hakkında açıklamada bulundu.

"KIRILMAYAN FAY HATTINDA RİSK VAR"

Görür, "İkinci bir deprem de Sarıçökek- Kaynaşlı, Düzce'de. 4,3 büyüklükte ve KAF üzerinde. Deprem üreten fay kesimi 1999'da Bolu Dağı Tüneli'ne kadar kırılmıştı. Bu fay kesiminin Bolu ovasını kesip KAF ile birleştiği yer henüz kırılmadı. Burada sanırım risk var. Sevgiyle" ifadelerini kullandı. 

Etiketler: bolu haberler