Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YENİÇAĞA AŞÇILAR LİSESİ'NDE LEZZET DOLU YARIŞMA

YENİÇAĞA AŞÇILAR LİSESİ'NDE LEZZET DOLU YARIŞMA
Yeniçağa Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Modern Türk Mutfağı Temalı "Genç Şefler Yeniçağa" Bireysel Ana Yemek Yarışması düzenlendi.

Yarışmada Jüri Başkanı olarak yer alan ve Masterchef Yarışması'ndaki başarıları ile tanınan Eray Aksungur, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Yarışmada jüri üyesi olarak;

1- Eray Aksungur (Masterchef)

2- Erhan Değer (Alan Şefi)

3- Gül İnce (Aşçılık Meslek Öğretmeni)

4- Ayşegül Ak Büyükboğa (Aşçılık Meslek Öğretmeni)

5 - Hakan Kılıç (Pansiyon Müdür Yardımcısı)

yer aldı. Yarışmada birbirinden güzel ve lezzetli sunum tabakları yarışırken toplam 22 öğrenci katılım sağladı. Yarışma sonunda tüm katılan öğrencilere Katılım Belgesi verilirken, yarışmada 1. olan Emre Eryılmaz'a ödülünü Okul Müdürü Ahmet Mermer, 2. olan Hasan Yeşil'e ödülünü Masterchef Eray Aksungur ve 3. olan Edis Filiz'e ödülünü Müdürbaşyardımcısı Burak Kodal verdi.

Yarışma devam ederken öğrencilere destek vermek üzere Vali Yardımcısı Kemal Ercan Ateş, Yeniçağa Kaymakamı Mehmet Kaan Kini ve Yeniçağa İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mehmet Kavuncu yarışmanın yapıldığı atölyeleri ve jürinin çalışma odasını ziyaret etti.
Oldukça heyecanlı anların yaşandığı ve birbirinden nefis sunumların tadıldığı yarışmanın, ödül töreni sonrası Masterchef Eray Aksungur'a Teşekkür Belgesini ve hediyesini Okul Müdürü Ahmet Mermer sundu. Eray Aksungur, böyle yarışmaların heyecan ve şevk getirdiğini; her bir aşçı adayının cesaretle yarışmalara katılım göstermesi gerektiğini söyledi. Ayrıca okulun birimlerini gezen Eray Aksungur okulu ve öğrencilerin heyecanını çok beğendiğini ve sık sık bir arada olmak istediğini aktardı.