Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YAPI KAYIT BELGESİ ALANLAR BİLGİLENDİRİLDİ

YAPI KAYIT BELGESİ ALANLAR BİLGİLENDİRİLDİ
İmar Barışı kapsamında yapı kayıt belgesi alan vatandaşlar için Gerede Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

3194 sayılı İmar Kanununun geçici 16. maddesi kapsamında, İmar Barışına başvuru yaparak, binalarına yapı kayıt belgesi alan vatandaşlara yönelik olarak, yapıların depreme dayanıklılığı ve süreçleri ile ilgili Melih Gökçek Kültür Merkezinde, Gerede Belediyesi ile Bolu Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda yapı kayıt belgesi alan vatandaşlara 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca, riskli yapılar ile riskli alan ve rezerv yapı alanlarının tespitine, riskli yapıların yıktırılmasına, yapılacak planlamaya, dönüştürmeye tabi tutulacak taşınmazların değerinin tespitine, hak sahibi olacaklarla yapılacak anlaşmaya ve yapılacak yardımlara, yeniden yapılacak yapılara ilişkin bilgiler verildi. Ayrıca toplantı sonunda vatandaşlar tarafından sorulan sorular cevaplandırıldı.