Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YANGINDA İKİ ÇOCUĞUNU KAYBEDEN BEKİL AİLESİNİN YENİ EVLERİ BOLU BELEDİYESİ’NDEN

YANGINDA İKİ ÇOCUĞUNU KAYBEDEN BEKİL AİLESİNİN YENİ EVLERİ BOLU BELEDİYESİ’NDEN
Geçtiğimiz Temmuz ayında Mudurnu’nun Alpağut Köyü’nde çıkan yangın felaketinde iki çocuğunu kaybeden ve evi tamamen kullanılmaz hale gelen Cemal Bekil ve ailesine, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatıyla yapılan yeni evin inşaatı bitti. Başkan Özcan, ‘Giden canları tabi ki geri getiremeyiz ama o gün de Cemal Bey’e söylediğim gibi ev ile ilgili mağduriyeti bir an önce gidereceğiz demiştik, Allah bize nasip etti ve biz de üzerimize düşeni yapabildik” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Temmuz ayında Mudurnu’nun Alpağut Köyü’nde çıkan ve iki çocuğun hayatını kaybettiği yangında acılı aileye başsağlığı ziyaretinde bulunmuş ve ziyarette Cemal Bekil ve ailesine ev ile ilgili üzerlerine düşenin fazlasını yapacaklarını belirtmişti. Aradan 3 ay gibi kısa bir süre geçmesinin ardından Bekil ailesinin yeni evi tamamlandı. Öte yandan Cemal Bekil ve ailesinin mağduriyetin giderilmesi konusunda üzerinde düşeni yapan Başkan Özcan’a karşılık Mudurnu Belediye Başkanı Necdet Türker sadece teşekkür etmek ile yetindi. Türker’in ise aileye hangi yardımda bulunacağı merak konusu.

 “ALLAH BİZE NASİP ETTİ VE CEMAL BEY VE AİLESİNE YENİ BİR EV YAPABİLDİK”

Hem evde incelemelerde bulunmak hem de acılı aileyi ziyaret etmek amacıyla Bolu Belediye Meclis Üyesi Ergün Temel ile birlikte Alpağut Köyü’ne giden Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, burada yaptığı konuşmada; “14 Temmuz’da burada çok acı bir olay yaşanmıştı. İki kardeşimizi de kaybettik burada çıkan yangında. Sonrasında biz buraya geldik ve dedik ki gideni geri getiremeyiz ama ev ile ilgili mağduriyeti hep birlikte gidereceğiz ve ne gerekiyorsa üzerimize düşeni yapacağız demiştik. Allah nasip etti ve biz üzerimize düşeni yaptık. Bugün de bu ev tamamlanmak üzere, sadece laminantları kaldı ve zannediyorum 10 gün içerisinde Cemal Bey ailesi ile birlikte burada huzur içerisinde yaşayacaklar. Bu konuda destek veren tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın. Ayrıca Belediye Meclis üyemiz Ergün Temel Bey’e de ayrıca teşekkür ediyorum. Sağ olsun en başından itibaren çok ilgilendi” dedi.

MUHTAR İMRAN ÇETİN; “HERKES GELDİ AMA SADECE FOTOĞRAF ÇEKTİRİP GİTTİ”

Ziyarette gerçekleşen sohbet arasında Alpağut Köyü Muhtarı İmran Çetin ise, “Yangından sonra buraya çok insan geldi. Hepsi başsağlığı diledi, fotoğraf çektirdi ve gitti. Hiç kimseden ne bir yardım ne de bir destek görmedik. Allah Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan’dan razı olsun. Tamamen kendisinin çabalarıyla kısa sürede bu ev bitirildi ve Cemal Bekil ve ailesine teslim edildi” diye konuştu.

BAŞKAN ÖZCAN; “BİZ HER ZAMAN SÖZÜMÜZÜN ARKASINDA DURDUK”

Muhtar Çetin’in bu sözleri üzerine konuşan Başkan Özcan ise; “Tabi ki imkanlarımızı hep birlikte paylaşacağız. Geçtiğimiz günlerde Kuzfındık Köyümüzde de çok büyük bir yangın çıktı. Orada da merak etmeyin dedik elimizden gelenin fazlasını yapacağız dedik. Oradaki köylü halkı da ‘Burada söyleyip de yarın unutmayın’ dedi bana. Biz bugüne kadar öyle bir şeyi asla yapmadık ve hiçbir zaman da yapmayız. Biz her zaman sözümüzün arkasında durduk” dedi.

CEMAL BEKİL; “ALLAH BAŞKANIMIZIN YOLUNU VE BAHTINI AÇIK ETSİN”

Yangın felaketinde iki çocuğunu kaybeden acılı baba Cemal Bekil ise; “Allah hepinizin emeklerinden razı olsun. Özellikle Bolu Belediye Başkanımız Tanju Özcan, yangının çıktığı o günden bu güne kadar her zaman yanımızda oldu, bizlere yardımcı oldu kendisine çok teşekkür ediyoruz. Allah yolunu ve bahtını açık etsin” diye konuştu.

Etiketler: