Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

YAĞLI GÜREŞLER 7 AĞUSTOS’TA YAPILACAK

YAĞLI GÜREŞLER 7 AĞUSTOS’TA YAPILACAK
Bu yıl 71.’si yapılacak olan tarihi Gerede Esentepe Yağlı Güreşleri’nin 07 Ağustos 2022 Pazar günü saat 10.00’da başlayacağı belirtildi. Güreş etkinliğinin ismi ise “2. Ramazan Dede Anma Etkinliği” olarak anılacak.

Ramazan Dede Anma Etkinliğinde saat 11.30’da Esentepe Ramazan Dede Camiinde Kuran-ı Kerim tilaveti ve mevlid-i şerif okunacak.

Gerede Belediyesinden yapılan açıklamada; “Gerede Belediyesi’nin uzun soluklu spor organizasyonu olan Esentepe Yağlı Güreşleri’ne büyük önem veriyoruz, Kırkpınar güreşlerinden sonra Akyazı ile birlikte ülkemizde önemli er meydanlarından birisi Esentepe Güreşleridir” denildi.

Belediye Başkanı Mustafa Allar ise, “Ata sporumuz güreşlere büyük önem veriyoruz. Esentepe Yağlı Güreşleri Türkiye’nin en büyük güreş organizasyonu olan Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin alternatifi konumundadır. Türkiye’nin her yerinden güreş severler gelip bu güreşleri izlemenin zevkine varıyor. Aynı zaman da tabi güzelliklerle dolu ilçemizi tanıma fırsatını da elde etmiş oluyorlar. İnşallah bu yılda seyir zevki yüksek, mücadele dolu bir güreş izleme imkânını elde ederiz, yağlı güreşlere bu yıl geçtiğimiz senelerde olduğu gibi Kırkpınar’da güreşmiş, altın kemer kazanmış, başpehlivan olmuş güreşçilerimiz katılacak. Tüm sporsever halkımızı güreşlerimize davet ediyorum” ifadelerine yer verildi.

Etiketler: bolu haberler