Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

VALİLİK AÇIKLADI 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU

VALİLİK AÇIKLADI 15 TEMMUZ PROGRAMI BELLİ OLDU
Bolu’da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı belli oldu. Bu yıl da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Bolu’da çeşitli etkinliklerle gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da canlı yayınla katılacağı anma etkinlikleri programları yapılacak.

Haber: Aslı Akış

15 Temmuz 2016 yılında FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin 6 yıl geçti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle yapılacak anma etkinlikleri, Bolu Valiliğince hazırlanan programla belirlendi.

15 Temmuz Cuma günü 11:30'da Bolu Şehitliğinde Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak programda Kuran-I Kerim Tilaveti okunacak ardından dua yapılacak. Şehitlikteki program şehit kabirleri ziyareti ile son bulacak.

Mevlid-i Şerif okunacak

15 Temmuz Cuma günü saat 12:20’de Cuma namazı öncesi şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerifler okunacak ve okunan Hatm-i Şeriflerin duası yapılacak.

Demokrasi nöbeti tutulacak

Gün içindeki programlar sonrası akşam saat 21:15’de Kent Meydanında  demokrasi nöbeti tutulmaya başlanacak. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma programı saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşı ile başlayacak. Kuran-ı Kerim Tilaveti ile devam eden programda 15 Temmuz temalı sinevizyon gösterisi sunulacak.

15 Temmuz Kent Meydanı Etkinlikleri

Protokol konuşmalarının yapılacağı etkinlikte sancak koşuldu ile getirilen Türk bayrağı Bolu Valisi Erkan Kılıç’a takdim edilecek, daha sonra Sancak koşusu sporcularına katılım belgeleri verilecek. Program 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü münasebetiyle düzenlenen şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve akabinde tasavvuf müziği ile devam edecek. Ödül Töreninden Sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ortak Canlı Yayın Programı ile Halka Hitabı Yer alacak.

Tüm Camilerde selalar okunacak

Program, 15 Temmuz'u 16 Temmuz'a bağlayan gece tüm camilerde salâların okunması ile son bulacak.

Etiketler: bolu haberler