Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

VALİLİĞE ALINDIĞI DÖNEM TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN MAKAM ARACI, SATIŞA ÇIKARILDI

VALİLİĞE ALINDIĞI DÖNEM TÜRKİYE GÜNDEMİNE DÜŞEN MAKAM ARACI, SATIŞA ÇIKARILDI
Bolu Valiliğince, 2008 yılından bu yana makam aracı olarak kullanılan AUDİ Q7 model araç satışa çıkarıldı. Dönemin Bolu Valisi Halil İbrahim Akpınar döneminde alınan cip, o dönem Türkiye gündemine düşmüştü.

Haber: Oğuzhan Eke

Bolu İl Özel İdaresi, Bolu Valiliğince makam arabası olarak kullanılan 2009 model AUDİ Q7 model cip açık arttırma ile satılacak. Cipin muhammen satış bedelinin 930 bin lira olduğu açıklandı. Aracın ihtiyaç fazlası olduğu belirtildi.

Satışa ilişkin Bolu İl Özel İdaresi tarafından yayımlanan duyuru ilanında, “İlanda, 1- İl Özel İdaresi demirbaşına kayıtlı olup, Valilik makam hizmetlerinde kullanılmakta iken ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle ihtiyaç fazlası olan AUDİ Q7 3.0 TDI - (2009 Model) 14 AG 737 Plakalı aracın (%1) KDV hariç 930.000,00 TL. muhammen satış bedeli üzerinden satışı yapılacak olup geçici teminatı 27.900,00TL.’dir” denildi.

Aracın satışı 15 Ağustos Salı günü İl Özel İdaresi hizmet binasında gerçekleşecek.

SATIN ALINDIĞI DÖNEM GÜNDEM OLDU

Satışa çıkarılan makam arabası, Bolu Valisi olarak 15 Mayıs 2008 yılında göreve başlayan Halil İbrahim Akpınar tarafından alındı. Makam aracına o dönem 117 bin 500 Euro ödendi. Akpınar, makam aracının alınmasına ilişkin yaptığı açıklamada, “Araç alırken de çok lüks bir araç almadık. Valilerin genelde kullanmış olduğu araçlar Mercedes S 320 ve bu tip araçlar. Bunların fiyatı da 150 bin Euro civarında. Biz çok mütevazı olan bir araç aldık” ifadelerini kullanmıştı.

Etiketler: bolu haberler