Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

VALİ KILIÇ GÖYNÜK'TE YANGIN BÖLGESİNDE

VALİ KILIÇ GÖYNÜK'TE YANGIN BÖLGESİNDE
Bolu Valisi Erkan Kılıç, Göynük’e bağlı Aşağıkınık Köyü mevkiinde ormanlık alanda ilk belirlemelere göre yıldırım düşmesi nedeniyle çıkan orman yangını ile ilgili yangın söndürme çalışmalarını yerinde incelemek üzere bölgeye gitti.

Vali Erkan Kılıç, Göynük’e bağlı Aşağıkınık Köyü mevkiinde ilk belirlemelere göre yıldırım düşmesi nedeniyle çıkan yangınla ilgili Göynük Kaymakam Vekili Fatih Çevik, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Haluk Saygılı ve Bolu Orman Bölge Müdür Vekili Kemal Yıldız’dan bilgiler aldı.

Orman yangını ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Vali Kılıç, “Göynük İlçemize bağlı Aşağıkınık Köyü mevkiinde çıkan orman yangınının ihbarının alınmasını müteakip Valiliğimizin koordinesinde ekiplerimiz yangın bölgesine ivedilikle sevk edilmiş; yangının ulaşımın zor olduğu bir bölgede çıkmış olması sebebiyle yol açma çalışmaları sonucunda karadan ilk müdahale yapılmıştır. Valiliğimizin koordinesinde; Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 1 helikopter, Orman Genel Müdürlüğü’nden 3 helikopter olmak üzere toplam 4 helikopter, 11 arazöz, 6 su ikmal aracı, 2 dozer, 2 greyder, 1 ekskavatör, 12 ilk müdahale aracı, 143 personel ve 42 vatandaş ile hem havadan hem de karadan müdahale edilmekte olup ekiplerimizin yangın söndürme ve kontrol altına alma çalışmaları devam etmektedir. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı olayda, havadan ve karadan tüm unsurlarımızla son ateş sönene kadar çalışmalar titizlikle sürdürülecektir. Vatandaşlarımızın en ufak şüpheli durumu dikkate alarak ihbarda bulunmaları yangına hızlı ve etkin müdahalede çok önemlidir.” dedi.

Etiketler: bolu haberler