Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÜRETİCİLERE BÜYÜK DESTEK

ÜRETİCİLERE BÜYÜK DESTEK
Tarım ve Orman Bakanlığının insan odaklı çalışma prensibine paralel olarak üreticilerin maliyetlerine katkı sağlamak ve üretimde sürdürülebilirliğin temini adına yaptığı destekler devam ediyor.

Bu kapsamda 2022 yılı hububat hasat döneminde Toprak Mahsulleri Ofisinin Bolu’da almış olduğu hububat için Bolu üreticisine 2 Milyon 700 Bin lira destek ödemesi 16 Kasım itibariyle hesaplara yatırıldı.

Konu hakkında açıklama yapan Bolu İl Tarım ve Orman Müdürü İzzet Murat, üretimin sürdürülebilirliğinin temini açısından üreticisinin yanında yer almaya devam ettiklerini belirterek,  "Üretim ve üretenin yanında yer alarak, gıda arzının devamlılığı adına çalışmalarını yürüten Tarım ve Orman Bakanlığımız desteklemeleri ile üretimin sürdürülebilirliğinin temini açısından üreticisinin yanında yer almaya devam ediyor. Bu kapsamda 16 Kasım (Cuma) saat 18.00 itibariyle TMO Hububat Alımı Prim Destek ödemelerini üreticilerimizin hesaplarına yatırmıştır. 289 üreticimiz TMO Hububat Alımı Prim Desteği kapsamında 2 Milyon 737 bin TL destek ödemesi almaya hak kazanmıştır. Destek ödemeleri üreten Bolu'muzun üreten çiftçilerine hayırlı ve bereketli olsun" dedi.

Etiketler: bolu haberler