Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÜNLÜ TURİZMCİ HALİT ERGÜL’DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

ÜNLÜ TURİZMCİ HALİT ERGÜL’DEN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM
Bolunun sevilen iş insanı Batı Karadeniz Otelciler Derneği Başkanı, Gazelle ve Grand Kartal Otellerinin sahibi, ilimizin yetişdirdiği başarılı turizmci Halit Ergül sosyal medyadan paylaştığı fotoğrafla o acı gerçekleri açık açık haykırdı.

Sosyal medyadan ilimizde ki çimento fabrikası ocaklarından birinin fotoğrafını paylaşan Ergül, "Çimento fabrikası 1968 kurulan şirketle 1974 yılında üretime başladı. 49 yıldır Bolumuzun dağlarını kemirmektedir. Dahada devam edecek. 70'li yılların başında çevre bilinci olmadığı için hepimiz bunu sevinçle karşıladık. Ama günümüzde Batı ülkeleri çimento fabrikalarını kapatmakta, ihtiyaçını 3. dünya ülkelerinden karşılamaktadır.

5 YIL İÇİNDE KAPATILMALI

Eğer bizde gerçek çevreci isek çimento fabrikası belli bir takvim çerçevesinde kapatılmalı. Oradan iş yapan firmalarda bu arada ona göre planlamalarını yapmalıdır. Yanlış anlaşılmasın fabrika ya karşı falan değilim, elbette ekonomiye ciddi katkısı vardır ama uzun vadede zararı telafi edilemez bir şekilde faydadan çok zarar verecektir. En fazla 5 yıl içinde kapatılıp dağlarımız tekrar yeşermelidir.

Burada niyetim 1974'den beri iş başında olan iktidarları ve kimseyi suçlamak değil zaten illegal olan bir şey yok herşey yasal, o günün şartları belki onu gerektiriyordu.

ÖNCE KENDİ ŞEHRİMİZE BAKALIM

Artık gerçekten çevreci isek moda diye AKBELEN desteği yapmıyorsak önce kendi şehrimize bakalım, dağlarımıza gelecek nesiller için sahip çıkalım" dedi.

Etiketler: bolu haberler