Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“ÜLKENİN GÖRÜNMEYEN NEFERLERİ” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

“ÜLKENİN GÖRÜNMEYEN NEFERLERİ” PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR
Bolu Valisi Erkan Kılıç'ın başkanlığında Bolu Valiliği ile Uyuşturucu Maddesiz Yaşam Derneği(UMAY) arasında "Eğiticilerin Eğitimi" projesinin protokolü imzalandı. Proje kapsamında bağımlılıkla mücadele alanında görevli personel ve yöneticilere farkındalık eğitimi verilecek.

Protokol imza törenine, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel ve UMAY Dernek Başkanı Dündar Yener katıldı.

Valilik Abant Toplantı Salonu'nda, Bolu Valiliği ile Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasında "Ülkenin Görünmeyen Neferleri" ile Uyuşturucu Maddesiz Yaşam (UMAY) Derneği arasında "Bağımlılıkla Mücadele Alanında Görevli Personel ve Yöneticilere Farkındalık Eğitimi" protokol imza töreni düzenlendi.

Törende konuşan Vali Erkan Kılıç, iki projenin de önemli olduğunu kaydetti.

“ŞEHİTLERİMİZİN YAKINLARI VE GAZİLERİMİZ BAŞ TACIMIZ”

Uyuşturucu ve madde bağımlılığıyla mücadelenin son derece önemli olduğuna işaret eden Kılıç, "Diğer bir konu da bizim için her zaman baş tacı olan şehitlerimizin yakınları ve gazilerimiz. Onlara yönelik projelerin çalışmalarına, başta Bakanlığımız son derece önem vermekte. Bizlere her daim destek olmaktadırlar.” ifadelerini kullandı.

“FARKINDALIK OLUŞTURULACAK”

Kılıç, Bolu'da uyuşturucuyla etkin bir mücadele yürütüldüğünü vurgulayarak, “Bu projeyle de inanıyorum ki ilimizde uyuşturucuyla mücadele anlamında daha fazla farkındalık oluşturularak, mücadelenin daha etkin, kararlılıkla sürdürülmesi sağlanmış olacaktır.” dedi.

Konuşmanın ardından Vali Kılıç, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhittin Özel ve UMAY Dernek Başkanı Dündar Yener protokollere imza attı.

Protokolü imzalanan "Ülkenin Görünmeyen Neferleri" projesi kapsamında tiyatro gösterileriyle öğrencilere şehitlik ve gazilik kavramlarının önemi anlatılacak.
Etiketler: bolu haberler