Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TÜRKİYE’Yİ GURURLA TEMSİL ETTİLER

TÜRKİYE’Yİ GURURLA TEMSİL ETTİLER
Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ilimizde 7’den 70’e katılımcılarıyla herkese Halk danslarını sevdirip nesilden nesile aktarılması için önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.


Son olarak Polonya’da düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivalinde ilimizi başarıyla temsil ettiler.

Bolu Gazel Folklor Gençlik ve Spor Kulübü Derneği kurucusu ve başkanı Sıdıka Kilitçi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Yurt dışında ülkemizi ve Bolumuzu temsil ederek halk danslarımızı sergileme fırsatımız olduğu için çok mutluyuz. Yurt dışında birçok ülkeden gelip kendi ülkelerinin halk danslarını sergileyen kişilerle bir araya gelip kültürümüzü oyunlarımızı sergileyip anlatmak ve de sevdirmek bu mutluluğun en büyük kaynağı.

Her meslek gurubundan ve öğrencilerden oluşan ekibimizle Polonya’ya geldik. Başarılı ve bir o kadar da keyifli bir festival yaşadık. Halk danslarımızı ne kadar çok kişiye ulaştırırsak izletirsek o kadar mutlu oluyoruz. Ayrıca halk danslarını gençlere ve yetişkinlere sevdirip yaşatmak için çaba gösteren derneğimize katkısı olan başta Belediye Başkanımız Tanju Özcan olmak üzere herkese teşekkür ederim” dedi.

Etiketler: bolu haberler