Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TÜRKİYE NÜFUSUNUN %10’U KADAR SIĞINMACI VAR

TÜRKİYE NÜFUSUNUN %10’U KADAR SIĞINMACI VAR
YouTube’ta yayınlanan Armağan Çağlayan’ın programına katılan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Son çıkan olay konuyu Türkiye’nin gündemine getirmek için kendi önerimdi. Suya 10 kat zam yapacağız derken aslında geçici sığınmacıların bir an önce ülkesine dönmesiyle ilgili konuyu Türkiye’nin tartışması için ortaya attım. Yoksa su gelirlerini 10 kat arttırmak bize milyonlara mal olmuyor” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, televizyon yapımcısı Armağan Çağlayan'ın 169Sekiz adlı YouTube kanalındaki Gör Beni adlı programına konuk oldu. Programda Çağlayan'ın sorularına samimi cevaplar veren Özcan, çocukluk yıllarından itibaren siyasetçi olmak istediğini söyledi.


Başkan Özcan’ın anlattıklarından satır başları şöyle:

BELEDİYE BAŞKANLIĞI SİYASETE BAŞLAMA AMACIMDI

“Benim ailemde siyasetçi yok. Anne baba emekli öğretmen ikisi de. Ailede hiç aktif siyaset yapan olmamış. Ben çocukluk yıllarımdan itibaren siyasetçi olmayı kafaya koymuştum. 1999 yılında da Türkiye'nin en genç belediye meclis üyesi seçilmiştim. O zaman seçilme yaşı 25'ti. Belediye başkanlığı benim siyasete başlama amacımdı. Sonra iş milletvekilliğine evirildi. Hatta kendimi hazırlamak için hukuk fakültesinden sonra yerel yönetimler üzerine yüksek lisans bile yaptım.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DÜNYANIN EN ZOR İŞİ

Belediye başkanlığı milletvekilliye göre çok daha etkin ve aktif bir görev. Herkesin sorunları ile ilgileniyorsunuz. Herkesin hayatına dokunuyorsunuz. Belediye başkanlığı milletvekilliğine göre en zor iş hatta şunu iddia ediyorum. Belediye başkanlığı dünyanın en zor işi. Hiçbir zaman kendi kendinize bile kalamıyorsunuz.

 

DÜZENSİZ GÖÇ POLİTİKASI DEVAM EDERSE…

Ben milletvekilinden bu yana sığınmacı konusunu dile getirmiştim. Ülkede bu kadar Suriyeli yokken demiştim. Bu şekilde düzensiz göç politikası devam ederse yakında birkaç milyon yabancı uyruk insan olacak ve sonrasında bu iş mafyalaşmaya gidecek.

2019 seçimleri öncesi birden çok kuruluştan yardım alan bütün yabancılara yardımı keseceğim demiştim ve seçimden sonra da bu sözümü tuttum. Bununla ilgili o kadar çok soruşturma geçirdim ki sonucunda takipsizlik kararı çıktı.

 

TÜRKİYE NÜFUSUNUN %10’U KADAR SIĞINMACI VAR

Tecrübeli bir siyasetçi olarak konuyu bu şekilde Türkiye gündemine sokabileceğimi düşündüğüm için böyle dedim. Sonuç itibariyle Türkiye artık bu meseleyi tartışıyor. Amacım neydi? Sayı artık 8 milyonu aştı. Türkiye'nin nüfusunun %10'u kadar sığınmacı var bu ülkede. Bu sığınmacıların geri dönmesi için ne mevcut iktidar ne de muhalefetin maalesef somut çözüm önerileri yok. Bir devlet politikası olsun istedim.