Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TSO BAŞKANI ATEŞ’TEN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ TEŞEKKÜRÜ

TSO BAŞKANI ATEŞ’TEN KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ TEŞEKKÜRÜ
Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, pandemi döneminde istihdamı korumak adına atılan en önemli adımlardan biri olan Kısa Çalışma Ödeneği başvuru süresinin uzatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere emeğe geçen herkese teşekkür etti.

Haber: Aslı Akış

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, yaptığı bir açıklama ile 31 Mart’ta sona eren kısa çalışma ödeneğinin Nisan-Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde uzatılması kararını alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve taleplerini Cumhurbaşkanlığına ileterek süreci takip eden TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na teşekkür etti.

Kısa çalışma ödeneğinin 3 ay daha uzatılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Türker Ateş, sürenin uzatılmasının iş dünyası için önemli bir destek olduğunu ifade etti,

Ateş;   “Kısa çalışma ödeneğinin uygulaması Nisan-Mayıs ve Haziran aylarını kapsayacak şekilde ve tüm sektörler itibariyle uzatıldığı haberini almış bulunuyoruz.

Üyelerimiz için son derece önemli olan kısa çalışma ödeneğinin uzatılmasına yönelik taleplerimizi Cumhurbaşkanlığına ileten ve süreci devamlı takip eden TOBB Başkanımız Sn. M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ve iş dünyamıza bu zorlu pandemi sürecinde önemli bir nefes verecek olan uzatma kararını uygulamaya koyan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a Bolu iş dünyası adına teşekkürlerimi sunarım.” şeklinde konuştu. 

Etiketler: bolu haberler