Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TOHUMLAR BEREKETLİ ELLERDE TOPRAKLA BULUŞUYOR

TOHUMLAR BEREKETLİ ELLERDE TOPRAKLA BULUŞUYOR
Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi kapsamında Bolu İli merkez ve ilçelerinde dağıtılan yağlık ayçiçeği tohumlarımız toprakla buluştu.

Karamanlar köyünde 19 dekar alanda gerçekleşen ekim işlemine katılan İl Müdürü İzzet MURAT, İl Müdür Yardımcısı Hasan TAŞ ve teknik personel incelemelerde bulunurken ekim aralığı, kullanılan gübre miktarı vb. konularda üreticimize bilgiler aktardı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat;  “Bakanlığımızın Tarım arazilerinin kullanımının etkinleştirilmesi ve aynı zamanda stratejik öneme haiz tarım ürünlerinin ekiliş alanlarını arttırmak adına üreticilerimizle birlik içerisinde çalışmalarını sürdürmekte, bu kapsamda da üreticilerimize tohum desteği sağlamaktadır.

“AYÇİÇEK TOHUMLARIMIZ TOPRAKLA BULUŞMAYA BAŞLADI”

Hava koşullarının uygun seyretmesi çiftçilerimizin seri bir şekilde hareket ederek toprakları işleme ve ekim faaliyetlerini yapmalarına olanak sağlamıştır. Bu vesile ile geçtiğimiz hafta dağıtımını yapmış olduğumuz yağlık Ayçiçek tohumlarımız da çiftçilerimizin bereketli ellerinde toprakla buluşmaya başladı.

Üreticimiz parselinde toprak numunesi testlerini de yaptırmış olup gübre kullanımını da buna göre revize etmiştir. Her zaman dediğimiz gibi teşhis konulmadan ilaç kullanmak gerek sağlığımız gerekse de cebimize zarar vermektedir. Üreticilerimiz toprak numunesi testlerini yaptırarak en azından tarlasındaki güncel durum hakkında bilgi sahibi olabilir.

“ÜRETİCİMİZİN EKTİĞİ TOHUM HASATTA DANE DANE DOLSUN”          

Ekilen tohumlarımızın gelişim ve hasat dönemlerinde de üreticilerimizle koordineli hareket ederek tohumlarımızdan gerek üreticilerimizin gerekse de ülkemizin kazanması temel amacımızdır. Bu amaç doğrultusunda çalışmalarımız devam edecektir. Üreticimizin ektiği tohum hasatta dane dane dolsun, kazancı bereketli olsun.

Başta durmaksızın emek verip üreten üretmeye devam eden değerli Bolu çiftçilerimiz olmak üzere emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum” dedi.

Ekim sonrası ova da devam eden ekim çalışmalarını da gözlemleyen İzzet Murat, üreticilere kolaylıklar diledi. 
Etiketler: bolu haberler