Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“TEMİZ VE İSTİKRARLI BİR SİYASET İLE ÇOK DAHA GÜÇLÜ MHP”

“TEMİZ VE İSTİKRARLI BİR SİYASET İLE ÇOK DAHA GÜÇLÜ MHP”
Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, hafta sonu gerçekleşecek MHP Bolu İl Başkanlığı kongresi öncesinde açıklamada bulundu. Başaran; “Bolu’nun güzel insanlarının beklentilerini boşa çıkarmayacağız. Biz kendimize güveniyoruz, Bolu’yu geleceğe taşıyacak biz olacağız. Bolu’dan Ankara’ya uzanan güçlü ses olacağız” dedi.

Haber: Aslı Akış

MHP Bolu İl Başkanlığında hafta sonu yapılacak kongre hazırlıkları başladı. MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran, kongre hazırlıklarının devam ettiğini ve çok heyecanlı olduklarını dile getirdi. Başaran, koronavirüs salgını nedeniyle kongrenin sadece delegelerin katılımı ile gerçekleştirileceğini duyurdu.

Başaran, 3 yıllık başkanlık döneminin başarılı geçtiğinin altını çizerek; “Bu hafta sonu gerçekleştireceğimiz MHP Bolu İl Başkanlığı Kongremizin hazırlıkları ve heyecanı içindeyiz. Bu dönem toplantı ve kongre yasakları olmasına rağmen, Sağlık Bakanlığının siyasi partilere verdiği özel izinle düzenlenen kongrede pandemi kurallarına tam olarak uyulacak ve virüs salgınına neden olacak kalabalıklara izin verilmeyecektir. Bu nedenle MHP Genel Merkezinin talimatı gereğince, Bolu İl Kongremiz sadece Delegelerin katılımı ile yapılacaktır.

“BAŞARILI BİR DÖNEME İMZA ATTIK”

2017 Temmuz ayında başladığım siyasi hayatımın üç yılını dolu dolu geçirdik.  Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin onayı ve sayın Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın’ın takdirleri ile 2018 Nisan ayından bu güne kadar Bolu il başkanlığı görevini yürütüyoruz. Göreve getirildiğimizde şahsıma verilen talimat ile Bolu teşkilatlarını başarıya ulaştırmamız istenmişti. Çok şükür yüce Allah yardımcımız oldu ve Bolu’da tarihe geçecek başarılı bir döneme imza attık. Bu iki yıla Cumhurbaşkanlığı seçimleri, Milletvekilliği seçimleri, Mahalli İdareler seçimleri ve il başkanı olarak görevlendirildiğim İstanbul büyük şehir belediyesi seçimlerini sığdırdık. Bundan sonraki dönemde, temiz ve istikrarlı bir siyaset ile çok daha güçlü MHP yapısını, Bolu’da gerçekleştirmek istiyoruz. Bunu başaracak bilgi ve tecrübeye sahibiz” şeklinde konuştu.

“OYLARIMIZI ARTTIRDIK”

MHP’nin oylarını artırarak sandıktan güçlü çıktıklarını da ifade eden Başaran; “31 Mart Yerel Seçimlerinde Bolu merkezde ve Taşkesti beldemizde belediye başkanı adayımız yoktu. Bu nedene İl Genel Meclisi oylarında, büyük bir oy kaybı yaşayacağımız düşünülüyordu. Buna rağmen sandıktan güçlenerek çıktık. İl Genel Meclisi oylarımız 29.655 oldu.

“SON ÜÇ SEÇİM DÖNEMİNDE AYNI OYU ALIYORUZ”

Son 3 seçim döneminde yaklaşık aynı oyları aldık. Bolu merkezinde belediye başkan adayı olmayan bir siyasi partinin 29.655 oy alabilmesi büyük bir istikrar ve başarıdır. Bu sonuç Bolu’da artık MHP zamanının geldiğini gösteriyor.  Bolu’nun temiz, güçlü ve istikrarlı bir siyaset anlayışına ihtiyacı var.  2023 yılı seçimlerinde farkımızı ortaya koyacağız. Bolu için başaracağız. MHP’nin Bolu sevgisini ve Bolu’ya neler katabileceğini herkese göstereceğiz” diye konuştu.

“BOLU BİZE GÜVENİYOR, BOLU’YU GELECEĞE BİZ TAŞIYACAĞIZ”

Başaran, MHP 13. Olağan kongresinin Bolu’ya hayırlı olması temennisinde de bulunarak; “Yapmış olduğumuz kamuoyu araştırmaları sonucunda, Bolu halkının MHP’ye güvendiği gördük. Bolu’nun güzel insanlarının beklentilerini boşa çıkarmayacağız. Biz kendimize güveniyoruz, Bolu’yu geleceğe taşıyacak biz olacağız. Bolu’dan Ankara’ya uzanan güçlü ses olacağız. İl Kongremiz ile birlikte Bolu’da yeni bir dönemi de başlatacağız. 13. Olağan kongremizin Bolu için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Etiketler: bolu haberler