Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Tarihi Gerede panayırı başlıyor

Tarihi Gerede panayırı başlıyor
(HABER MERKEZİ) - Gerede Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen ve başlangıcı asırlar öncesine dayanan ve Türkiye’nin en büyük 5 panayırından biri olarak bilinen "Geleneksel Hayvan ve Emtia Panayırı" tarihleri Gerede Belediyesi Meclis Kararı ile Eylül’ün 3.Cuması; yani ilk etabı 15-16-17 Eylül 2023, 2. Etabı ise 29-30 Eylül, 1 Ekim 2023 tarihleri arasında yapılacak. 15 Eylül Cuma günü Saat:09.30’da Panayırın açılış gerçekleştirilecek.

CUMARTESİ AKŞAMI KONSER VAR

Panayırların ilk etabının ikinci günü 16 Eylül 2023 Cumartesi akşam Gerede Şehir Stadyumunda konser etkinliği düzenlenecek. Konser saat 19.30’da başlayacak olup girişler ücretsiz olacak. Gerede Şehir Stadyumunda gerçekleştirilecek konser etkinliğine; Dj Uğur, Mira Becikoğlu ve İmera katılım sağlarken programın sunumunu ise By Sempatik gerçekleştirecek.

İLK KEZ YARIŞMA DÜZENLENİYOR

Gerede Panayırlarının meşhur lezzetlerinden Kızarmış kaz eti ve coğrafi tescilli şak şak helvasının tanıtımını yapmak amacıyla bu yıl ilk defa kaz ve şak şak helvası yeme yarışması yapılacak. Yarışmalar Gerede Belediyesi’nin sponsorluğunda Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile iş birliği içinde gerçekleşecek.

Yarışmaya katılım 10 kişi ile sınırlı olup Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından kayıtlar yapılıyor. Müracaatın çok olması haline çekilecek kura sistemi ve ön eleme yöntemi ile belirlenecek. Panayır mahallindeki Ahşap Belediye Binası önünde yapılacak yarışma 16 Eylül 2023 Cumartesi günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek.

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA ALLAR HERKESİ PANAYIRA DAVET EDİYOR

Gerede’mize ekonomik yönden ve tanıtımı açısından panayırın büyük önem arz ettiğine değinen Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; "Geçmişi asırlar öncesine dayanan, başlangıç tarihi bilinmeyen panayırlarımıza ülkemizin her tarafından alıcı ve satıcılar gelmektedir. Tüm halkımızı Gerede’nin tabi güzelliklerini görmeye, panayırımız da; meşhur kızarmış kaz, şak şak helvası, köfter yemeye ve konserlerimize davet ediyorum" dedi.