Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Tanju Özcan'dan Özgür Özel Açıklaması

Tanju Özcan'dan Özgür Özel Açıklaması
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in genel başkanlığına adaylık açıklamasını yorumladı. Özcan; “Şu delegasyon karşısında Kemal Kılıçdaroğlu karşısında bir şansı olacağını pek sanmıyorum ama güzel bir başlangıç yapmış” dedi.

CHP'de Özgür Özel, genel başkanlığa adaylığını açıkladı. Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CNN TÜRK'te Fulya Öztürk'ün sunduğu Akıl Çemberi programında özgür Özel'in CHP genel başkanlığına adaylığını değerlendirdi.

“ÖZGÜR BEY GÜZEL BİR TAVIR KOYDU”

Özgür Özel'in açıklamasını canlı olarak izleyemediğini fakat metni okuduğunda şaşırdığını belirten Bolu Belediye Başkanı Özcan; “Gerçekten Özgür Bey güzel bir tavır koydu. Eksik bulduğum ve katılmadığın yerler var ama CHP'de yıllardır kanıksanan, yadırganan Atatürkçüleri de içeren bir metin hazırlamış. Hemen hemen her satırına katıldığım bir açıklama olmuş. Bu kadar güzel bir tutum hazırlıyorsunuz. Tarımdan, eğitimden, sağlıktan bahsediyorsunuz, her şey güzel, Atatürk milliyetçiliği demiş Türk milliyetçiliği diyememiş ama en azından bunu da diyebildiği için ben kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“GÜZEL BİR BAŞLANGIÇ YAPMIŞ”

Özcan; Özel’in genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimi neden kaybettiğini doğru yorumladığından da bahsederek; “Ben Kemal Kılıçdaroğlu'nun niye seçimi kaybettiğini doğru yorumladığını düşünüyorum. Seçmenin Kılıçdaroğlu'na bir türlü güvenememesi, seçimi bu noktaya getirdi. Sığınmacılar konusunda iktidarı eleştirmiş ama bir çözüm sunamamış. 3 dönem kuralına değinmiş ama bunları yerel seçimden sonra konuşalım demiş. Partiden aday gösterilen 39 milletvekilinin CHP'lileri üzdüğünü iyi tespit etmiş. Şu delegasyon karşısında Kemal Kılıçdaroğlu karşısında bir şansı olacağını pek sanmıyorum ama güzel bir başlangıç yapmış” şeklinde konuştu. 

Etiketler: bolu haberler