Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

TANJU ÖZCAN HDP’Lİ İSİMLERİ SAVCILIĞA VERDİ

TANJU ÖZCAN HDP’Lİ İSİMLERİ SAVCILIĞA VERDİ
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, toplumu kendisine karşı kin ve nefrete sürüklediğini belirttiği Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekilleri hakkında suç duyurusunda bulunarak, “Bu bölücü yandaşlarından korkum bulunmamaktadır. Kendimi ve ailemi Türk Milleti’ne ve yüce Allah’a emanet ediyorum” dedi.

Haber: Oğuzhan Eke 

HDP yansılı siyaset yaptığı gerekçesiyle, Bolu Belediyesinden çıkarılan işçi sonrasında, HDP’li isimler Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı eleştirdi. Eleştirilerle ilgili açıklama yapan Özcan, tehditlere ve hakaretlere maruz kaldığını belirtti. Özcan yeni bir adım atarak, bu tehditlerin ve hakaretlerin sebebi olarak gördüğü; HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, HDP İstanbul İl Başkanı Cesim Soylu hakkında, Bolu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu. Özcan ayrıca gazeteciler; Kemal Özkiraz,  Veli Saçılık ve Hilal Nesin isimlerine de suç duyurusunda yer verdi.

SUÇUN DEVAM ETTİĞİ BELİRTİLDİ

Suç sebebi olarak, “Halkı kin ve nefrete tahrik suçu ve suçluyu övme, Kamu Görevlisine görevinden dolayı hakaret ve tehdit” gibi durumlar gösterilirken, suçun işlenme tarihinin 31.03.2019 ve halen devam ettiğine dikkat çekildi. Özcan, HDP’li isimlerin kendisini daima hedef gösterdiğini belirterek, belediye başkanı seçildiği günden bu yana HDP ile yaşadığı çatışmaları aktardı.

“HDP TERÖR ÖRGÜTÜ UZANTISI OLDUĞUNU GÜÇLENDİRİYOR”

Söz konusu suç duyurusuna ilişkin basın toplantısı düzenleyen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan,  HDP ile hiçbir zaman iş birliği içinde olmadığına dikkat çekerek, “Benim tüm siyasi hayatım HDP ve türevi ‘alt kimlik milliyetçisi’ partiler ile mücadele etmekle geçmiştir. Ben HDP’nin ırkçı bir parti olduğunu, Türk Milletinin asli unsurlarından olan Kürt kökenli vatandaşlarımızı temsil etmediğini defalarca beyan etmiş bir siyaset adamıyım. Benim siyasi hayatım boyunca bir HDP’li ile aynı kaldırımda yürümem bile söz konusu olmamıştır. HDP mevcut siyasi duruşu ile terör örgütünün uzantısı olduğu şeklindeki algıyı da her geçen gün güçlendirmektedir” dedi.

“KANDİL SÖZCÜSÜ İLLEGAL BİR YAPILANMA”

HDP’nin terör örgütü PKK ile bağlantısına dikkat çeken Özcan, kendisinin Atatürk Milliyetçisi olduğunu dile getirerek, “HDP Genel Merkezi ve HDP’li ırkçı faşist siyasiler şunu iyi bilmelidir. Tanju ÖZCAN seçilmiş bir Belediye Başkanıdır.  Öncesinde de 24,25,26 ve 27. Dönemler seçilmiş Bolu Milletvekilidir. Siyasi duruşu ve çizgisi hiç değişmeden siyasetini yapmış, Atatürkçü, çizgileri net olan bir Türk Milliyetçisidir. HDP ise kurulduğundan bu yana Kandil sözcüsü gibi hareket etmiş, terör örgütünü kınamak bir yana, sözcüleri aracılığıyla bölücü örgütü destekleyen, cesaretlendiren açıklamalar yapmış, halkı birbirine düşürmekten başka ideali olmayan emperyal güçlerin maşası illegal bir yapılanmadır” ifadelerini kullandı.

“KÜRT KARDEŞLERİMİN TEMSİLCİSİ DEĞİLDİR”

HDP’nin Kürtleri temsil etmediğini ifade ederek, karışıklık çıkarılmaya çalışıldığını aktaran Özcan, “Defalarca tekrar ettiğim gibi HDP Kürt kardeşlerimin temsilcisi asla değildir. HDP bu ülkede etnik kimlikleri üzerinden insanları birbirine düşürmeye çalışan emperyal güçlerin ve onların kurup yönettiği bölücü örgütün tetikçisidir. Sözcülerinin sürekli olarak benim gibi kucaklayıcı, Kürdü - Türkü vatandaşlık anlamında eşit gören, ulus devletçi, üst kimlik Milliyetçilerini hedef alması planlı bir provokasyonun bir parçasıdır” diye konuştu.

“HDP’NİN PLANLADIĞI BİR DİZİ SUÇ İŞLENİYOR”

“HDP ve bölücülerin hedef aldığı Tanju Özcan insanlara etnik kökeninden bağımsız olarak bakan, bu ülkenin bekası için Kürt- Türk demeden bölücü ayrılıkçı klikleri dışlayan ve kınayan sorumlu bir siyaset adamıdır. Bu ülkede FETÖ, PKK, DHKP-C demeden bütün terör örgütlerini lanetleyen, 84 milyon vatandaşının ikbalini, kendi ikbalinin önüne koyan bir vatanseverdir. Ortada, HDP Genel Merkezince planlanan, sonuçlarının nereye varacağı belli olmayan bir dizi suç işlenmektedir” açıklamasında bulundu.

“KORKUM’ BULUNMAMAKTADIR”

Kendisini Türk Milletine emanet ettiğini dile getiren Özcan, “Tanju Özcan olarak benim bu bölücü, ırkçı, sapkın, faşist zihniyet ve yandaşlarından kaynaklı ‘Korkum’ bulunmamaktadır. Kendimi ve ailemi bu bölücülere karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün kuruduğu Türkiye Cumhuriyetine, mensubu olmaktan onur duyduğum büyük Türk Milletine ve kayıtsız şartsız inandığım Yüce Allah’a emanet ediyorum” şeklinde konuştu.
Etiketler: bolu haberler