Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi'ne alınmazsa ne yapacağını tv100'de açıkladı

Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi'ne alınmazsa ne yapacağını tv100'de açıkladı
Pınar Işık Ardor'un sunumuyla tv100'de ekrana gelen Akşam Raporu programına konuk olan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Merkezi'ne başlattığı yürüyüşle ilgili "CHP Genel Merkezi'ne alınmazsam orada toplanan kalabalıkla birlikte basın açıklamasını yapıp, oradan ayrılırım. İçeri alırlarsa da 'sen niye bu kadar mesafeyi yürüdün?' derlerse düşüncelerimi net bir şekilde kendileriyle paylaşırım. İçeri alacaklarını sanmıyorum, sayın Kılıçdaroğlu 1,5 yıldır benim telefonlarıma dönmüyor." dedi.
Bolu'dan Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne "Adalet ve Değişim" yürüyüşü başlatan Özcan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

"MASA ALTILI DEĞİLDİ, YEDİLİYDİ"

Faik Öztrak sadece Rifat Hisarcıklıoğlu ile konuşuyor. Hisarcıklıoğlu'na Bolu dahil 4 tane yerden milletvekili verdi. Masa altılı değildi, yediliydi. Demokrat Parti'den daha fazla milletvekilini Rifat Bey'e verdiler. Emek kazanmıyor CHP yönetiminde, Öztrak gibilerin kolladığı sermayedarlar kazanıyor.

 
"ÖZTRAK GİBİ ADAMIN PARTİDE NE İŞİ VAR?"

Faik Öztrak gibi aristokrat bir adamın, emekten yana olduğunu söyleyen, CHP gibi bir partide, parti sözcüsü olarak ne işi var ben bunu anlamak istiyorum. ‘Emekten yanayız, nasırlı ellerden yanayız’ partimizin 10 senelik sözcüsü aristokrat bir aileden geliyor.

"GÖZLERİMİ YAŞARTAN OLAYLAR OLDU"

Benimle birlikte bu yürüyüşe katılan insanlar var. Gözlerimi yaşartan olaylar oldu. Bugün 85 yaşında her türlü sağlık sorunu olan abimiz, sırf parti Atatürkçü çizgiye dönsün diye, şehir dışından gelmiş, kan ter içinde 35 derece sıcaklıkta asfaltta yürümeye çalışıyordu. Onları da düşünerek biz programımızı yapıyoruz.

"CHP GENEL MERKEZİ'NE ALINMAZSAM BASIN AÇIKLAMASI YAPIP ORADAN AYRILIRIM"

CHP Genel Merkezi'ne alınmazsam orada toplanan kalabalıkla birlikte basın açıklamasını yapıp, oradan ayrılırım. İçeri alırlarsa da 'sen niye bu kadar mesafeyi yürüdün?' derlerse düşüncelerimi net bir şekilde kendileriyle paylaşırım. İçeri alacaklarını sanmıyorum, sayın Kılıçdaroğlu 1,5 yıldır benim telefonlarıma dönmüyor. 

"DEĞİŞİMDEN BAHSEDENLER KARNINDAN KONUŞMASIN"

Yürüyüş yapacağımı Sayın İmamoğlu yürüyüşten önce biliyordu. Sayın Ekrem İmamoğlu özelinde söylemiyorum yanlış anlaşılmasın ama değişimden bahsedenler karnından konuşmasın. Top çevirmenin de bir anlamı yok. Bu değişimden bahsedenlerin bazılarının da Kemal Beyin bu koltukta kalması için, zaman kazandırmak için bu tartışmaları ortaya attığını düşünüyorum.

"2018’DE CHP’DE YAŞANAN TÜZÜK KURULTAYI BİR YÜZ KARASIDIR"

2018’de CHP’de yaşanan Tüzük Kurultayı bir yüz karasıdır. Orada tüzüğün lehine veya aleyhine oy vermiş olan 1300’e yakın delege var. Benim yalan söylediğimi iddia eden biri varsa, o kurultayda Hakkı Suha Okay adil bir şekilde kurultayı yönetmeye çalıştığı için Engin Özkoç’un küfrüne maruz kaldı, salonu terk etti. Onun yerine geçen Özlem Çerçioğlu’nun yaptığı oylamalar usulüne uygun muydu değil miydi?