Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“TALİBAN İLE GÖRÜŞMEYİ DÜŞÜNMEK “GAFLET”TİR”

“TALİBAN İLE GÖRÜŞMEYİ DÜŞÜNMEK “GAFLET”TİR”
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Afganistan'da bulunan Türk askerinin varlığına dair; “. Türk askeri derhal Türkiye’ye dönmelidir. Bizim askerimiz uyuşturucu baronlarının bekçisi olamaz. Taliban ile görüşmeyi düşünmek “GAFLET”tir. PKK ile aynı masaya oturmaktan farkı yoktur” dedi.

Haber: Aslı Akış

ABD'nin Afganistan çekilme kararı, NATO'nun da destek misyonunu çekmesi sonrası oradaki Türk askerinin varlığı gündemde. Hukuki olarak iki tezkere ışığında Türk askeri Afganistan'a gitmişti. Yeni bir tezkerenin gündeme gelip gelmeyeceği ya da Libya'da olduğu gibi ikili askeri bir anlaşmayla mı hareket edileceği henüz net değil.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar “Yeni bir tezkere gerekir mi?” sorusuna; “Gerekir. Gerekirse TBMM olağanüstü toplantıya çağırılır. Bu konuda ilgili bakanlık ve kurumlarımız çalışmalarını sürdürüyor, hazırlıklarını yapıyor" ifadeleriyle yanıt verdi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, sosyal medya hesabı Twitter’dan paylaşımda bulunarak, Türk askerinin derhâl Türkiye’ye dönmesi çağrısı yaptı. Özcan; “ “Afganistan ile ilgili tezkere TBMM’de uzatılmamalıdır. Türk askeri derhal Türkiye’ye dönmelidir. Bizim askerimiz uyuşturucu baronlarının bekçisi olamaz. Taliban ile görüşmeyi düşünmek “GAFLET”tir. PKK ile aynı masaya oturmaktan farkı yoktur” ifadelerine yer verdi. 

Etiketler: bolu haberler