Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“SÜNNET İÇİN EN UYGUN ZAMAN ARA TATİLİ”

“SÜNNET İÇİN EN UYGUN ZAMAN ARA  TATİLİ”
Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesinde ara tatilde sünnet olmak isteyen öğrenciler için ‘sünnet polikliniği’ açıldı. İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Coşgun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla sünnet hizmetlerinin de ertelendiğine dikkati çekti.

Ara tatili, havaların soğuk olması ve çocukların ev dışındaki aktivitelerinin kısıtlı olması nedeniyle sünnet için uygun bir dönem olarak ön plana çıkıyor. Başta idrar yolu enfeksiyonu riskinin azaltılması olmak üzere birçok faydası bulunan sünnet işleminin hastane ortamında ve alanında uzman hekimler tarafından yapılması gerekiyor.

“SÜNNET POLİKLİNİĞİ KURDUK”

İzzet Baysal Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Coşgun, Ailelerin ve çocukların bu dönemde devamlı erteleme yöntemine gittiğini dile getirerek;  "Normal şartlarda çocuklar yaz tatillerinde veya 15 tatillerde kısmen bu organizasyonu yaptırabilirler ama büyük kısmında erteleme aşamasına gidildi. Biz de hastane olarak bu 1 haftalık okul tatili süresince organizasyon planlayalım, yetişebildiğimiz, başvuran ailelere bu konuda destek olalım istedik." dedi.

Hastanede sünnet polikliniği kurduklarını bildiren Coşkun, başvuru olması durumunda hafta sonu da hizmet verebileceklerini kaydetti.

“ARA TATİLDE OKULA GİDEN ÇOCUKLARIN GELMESİNİ İSTİYORUZ”     

Çocukların sünnetlerinin ameliyathanede yapılacağı bilgisini paylaşan Coşkun, "Şu anda başvuran kişilerin sünnetleri, çocuk cerrahı Metin Tahaoğlu tarafından yapılmakta. Bu tatil dönemlerinde talep biraz daha arttığı için Metin hocamıza da destek olarak genel cerrahi hocalarımızdan gönüllü olanlar, bu organizasyona destek verecek. Ara tatilde genellikle okula giden çocukların gelmesini istiyoruz. Diğer çocuklar zaten normal zamanda da hastanemizden bu hizmeti alabilmekte. Ama tatil döneminde özelikle okullara giden çocukların ihtiyaçları karşılanırsa, ailelerin daha mutlu olacağını düşünüyoruz." şeklinde konuştu.

Mehmet Coşkun, çocuklarını ara tatilde sünnet ettirmek isteyen ailelerin Kadın Doğum ve Çocuk Ünitesine randevu almadan başvuru yapabileceğini sözlerine ekledi.
Etiketler: bolu haberler