Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Sokak hayvanlarını besleyen öğrencilere kınama cezası

Sokak hayvanlarını besleyen öğrencilere kınama cezası
Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Hayreddin Tokadi Kız Öğrenci Yurdunda kalan öğrencilere tebliğ edilen uyarı infial yarattı.

 Ramazan ayında dikkat çeken uygulama KYK Hayreddin Tokadi Kız Öğrenci Yurdunda yaşandı. Yurt yönetimi Ramazan ayını bile umursamayarak, yurdun giriş ve çıkışlarına birer uyarı yazısı asarak hayvanları beslemeyi yasakladı. Bu soğuk havalarda aç kalan hayvanları beslemenin kınama cezası ile tecziye edileceği duyurdu.

 Kız öğrenci yurdunun giriş ve çıkışlarında asılan kınama cezasını gören hayvan severler STK’lar ve avukatlar konuyu yargıya taşıyacaklarını belirtirken, Bolu KYK Hayreddin Tokadi Kız Öğrenci Yurdunun bahçesinde sokak hayvanlarını besleyen öğrenciler için, yurt idaresi tarafından kınama cezası verileceği talimatı asıldı. Uyarı yazısının devamında şu görüşlere yer verilerek öğrenciler bil fiil tehdit edilmiş oldu; “Öğrencilerimizin dikkatine Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurt Hizmetleri yönetmeliği disiplin işlemleri 23.maddenin (m) bendi gereği, “YURT BİNA VE EKLENTİLERİ İLE AÇIK ALANLARDA HAYVAN BESLEMEK” fiilini işleyen öğrencilerimiz kınama cezası ile tecziye edilecektir” denildi.

 Ramazan ayında sokak hayvanlarını beslenmesini yasaklanması ve onların adeta ölüme bu şekilde terk edilmesi vatandaş tarafından büyük tepki gördü ve nefretle kınandı.