Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ŞEHİTLİKTE TÖREN DÜZENLENDİ

ŞEHİTLİKTE TÖREN DÜZENLENDİ
“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında Garnizon Şehitliğinde program düzenlendi.

Haber: Servet Gökçek

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 6’ıncı yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de çeşitli etkinliklerle başladı. Gün dolayısıyla ilk olarak şehitlerimizin ruhlarına Mevlid-i Şerif okundu. 15 Temmuz şehidi polis memuru Ozan Özen ile şehitlikte bulunan diğer polis ve asker şehitlerinin kabirlerine karanfil bırakılarak dua edildi.

Şehitlikte düzenlenen programa Bolu Valisi Erkan Kılıç,  Garnizon Komutan Vekili Piyade Komando Albay İslam Can, Bolu Belediye Başkan Vekili Naci Parlak, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Haluk Saygılı, İl Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, daire müdürleri, Şehitler aileleri, Gaziler, Siyasi Partilerin İl Başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz işgal girişiminin 6’ıncı yıl dönümü dolayısıyla Garnizon Şehitliğinde düzenlenen program şehitlerimizin manevi huzurunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Program başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından daha önceki günlerde okunan hatimlerin duaları yapıldı.

ŞEHİTLERİMİZİN KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

Bolu Valisi Erkan Kılıç ve beraberindekiler şehitlerimizin kabirlerini tek tek ziyaret ederek çiçek bıraktılar. Vali Kılıç, şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ederken, şehit yakınları ve gazilerle yakından ilgilendi. 

Etiketler: bolu haberler