Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

SEDAŞ, Bolu’da orman yangınına karşı seferber oldu

SEDAŞ, Bolu’da orman yangınına karşı seferber oldu
Bolu’nun Mudurnu ve Göynük ilçeleri arasında orman yangını meydana geldi. Hızla seferber olan SEDAŞ ekipleri, önce kesintilere karşı önlem aldı, sonra yangının söndürülmesi için tüm ekiplerle iş birliği içinde çalıştı. Yangının kontrol altına alınmasından sonra enerji sürekliliği için ara vermeden mücadele ederek bölgeyi enerjilendirdi.

Bolu’nun Mudurnu ve Göynük ilçeleri arasında, Güneyçalıca mevkiinde ormanlık alanda henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Sıcak havanın etkisiyle geniş bir alana yayılan yangına müdahale eden ekipler ile koordineli şekilde çalışmalarını yürüten SEDAŞ, müdahale sırasında olası tehlikelerin önüne geçmek adına enerji kesintilerine gitti. Geçtiğimiz gece 23:00 sularında kontrol altına alınan yangında itfaiye ve diğer ekiplerle birlikte hareket eden SEDAŞ, enerji nakil hatlarında aldığı tedbirler sonrası bölgeye enerji sağladı.

Yangının yayılmasını önlemek için süratle enerji nakil hatlarında kesinti yapıldığını anlatan SEDAŞ yetkilileri “Yangının başlamasıyla birlikte öncelikle tedbir amaçlı kesintiye gidildi. Yangının başından itibaren Orman Bölge Müdürlüğü ile koordine olan ekiplerimiz, Orman ve itfaiye ekiplerince soğutma çalışmalarının tamamlandığı noktalarda onarım çalışmaları yaparak enerjinin yeniden verilmesini sağladı. Acil durum çalışmalarımız sonucu nihai durumda 3 adet jeneratörle geçici olarak yangın bölgesindeki köylerin elektrik ihtiyacını karşıladık” şeklinde bilgi verdi.

SEDAŞ Üst Yönetim ekibinin de yerinde takip ettiği saha çalışmalarında destek ekipleriyle birlikte toplam 14 personel görev yaparken, 2 sepetli ve 5 adet 4 çeker arazi aracı, yüksek donanımlı 1 vinç ve 3 adet jeneratör barından güçlü araçlardan yararlanıldı.

 

 

Etiketler: bolu haberler