Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR?
İzzet Baysal Devlet Hastanesi merkez ünite hizmete açılan GETAT merkezi Doktoru Hilal Ekin Demirci, Saç Mezoterapisi tedavisine yönelik bilgilendirme bulundu.

Haber: Aslı AKIŞ

Saç mezoterapisinin uygulama amaçlarının başında saç dökülmesini yavaşlatmak ve durdurmak gelmektedir. Bununla birlikte saç mezoterapisi saç köklerini güçlendirmekte, uyuyan saç köklerini uyandırarak bu köklerin saç olarak deri üzerine çıkmasını sağlamakta, işlem görmüş ve aşırı derecede yıpranmış olan saçları yeniden yapılandırmakta, saçlara parlaklık ve sağlıklı bir görünüm kazandırmaktadır. Saç Mezoterapisi kimlerde işe yarar GETAT merkezi Doktoru Hilal Ekin Demirci tüm bilinmeyenleri anlattı.

SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYEN ETMENLER NELER?

Dr. Hilal Ekin Demirci, Saç mezoterapisi’nin kadınlar ve erkeklerde saç dökülmesini engelleyen bir yöntem olduğuna dikkat çekerek; “Saç mezoterapisi, hem kadınlar hem de erkeklerde saç dökülmesini engelleyen, bununla beraber saç uzamasını sağlayan ve kelliğin tedavisi olarak da kullanılabilen bir yöntemdir. Kelleşme sorunu yaşayan insanların saç derisindeki gerekli vitamin, mineral ve besin ögelerini sağlayarak, saç dökülmesini önler” şeklinde konuştu.

SAÇA MEZOTERAPİ İŞLEMİ ETKİLİ Mİ?

Saç mezoterapisi uygulamasının nasıl yapıldığını da aktaran Demirci; “Mezoterapi uygulamaları ile saç köklerinin kan dolaşımı artırılır, beslenmesi için gerekli olan vitamin, mineral ve aminoasitlerin saça ulaşması sağlanır. Özellikle bazı tip saç dökülmelerinde saç mezotarepisi ile iyi sonuçlar alınmaktadır. Saç foliküllerini de canlandırırarak, uzun, güçlü, hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanıza yardım eder” ifadelerini kullandı.
Etiketler: bolu haberler