Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN
11 Ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayı sona erdi. Tüm İslam Alemi Ramazan Bayramını idrak etmenin sevincini yaşıyor. Bolu’da da bayram sevinci, 06.04’te kılınacak bayram namazı ile başlayacak. Bolu Valiliği tarafından geleneksel olarak yapılan bayramlaşma töreni ise bayramın ikinci günü saat 11.00’da Solmaz Ahmet Baysal Öğretmenevinde düzenlenecek.

Ramazan Bayramı nedeniyle protokolün bayram programı da belli oldu. Program arife günü Bolu Garnizon Şehitliğini ziyaretle başladı. Daha sonra, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine, Muharip Gaziler Derneği ardından da Çakmaklar Huzurevine ve İzzet Baysal Huzurevine ziyaretler ile devam etti. Geleneksel bayramlaşma töreni ise bayramın ikinci günü saat 11.00’da Solmaz Ahmet Baysal öğretmenevinde yapılacak.

Siyasi partiler tarafından da bayramlaşma törenleri düzenlenecek. AK Parti’nin bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü saat 14.00’da il başkanlığı toplantı salonunda yapılacak.

CHP de bayramlaşmak için bayramın ikinci gününü seçti. CHP’liler bayramın ikinci günü saat 14.00’da İzzet Baysal Caddesi üzerindeki bir kafede bayramlaşacak.

Milliyetçi Hareket Partisinde ise bayramlaşma töreni bayramın ikinci günü saat 18.00’da yapılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından il ve ilçelerde kılınacak bayram namazı saatleri de belirlendi. Buna göre, Bolu’da Ramazan Bayramı Namazı 06.04’te kılınacak. İlçelerde bayram namazı saatleri ise şöyle: Dörtdivan 06.02, Gerede 06.01, Göynük 06.08, Kıbrıscık 06.03, Mengen 06.01, Mudurnu 06.06, Seben 06.05, Yeniçağa 06.02