Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

PTT'DEN DAĞITILAN SOSYAL YARDIMLAR EVLERE TESLİM EDİLECEK

PTT'DEN DAĞITILAN SOSYAL YARDIMLAR EVLERE TESLİM EDİLECEK
Bolu Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi” kapsamında dar gelirli ailelere dağıtılmaya başlanan 1.000 TL'lik ödemelerin evlere götürülerek elden teslim edileceği bildirildi. Yoğunluk yaşanan PTT şubeleri geçici olarak kapatılacak. PTT dağıtıcıları, kolluk kuvvetleri ve bekçiler sosyal yardım ödemelerini evlerde yapacak.

Haber: Aslı Akış

Korona virüs salgını sonrası Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından “Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı” kapsamında dar gelirli ailelere yönelik bin TL destek ödemesi 1 Nisan itibariyle başladı. Bolu’da da dar gelirli vatandaşların yardım parası almak için PTT Şubelerinde yoğunluk oluşturması yetkilileri harekete geçirdi. Salgının yayılmaması için birçok önlem alınarak  “dar gelirli ailelere” verilen desteğin bugünden itibaren PTT görevlilerince vatandaşlara evlerinde teslim edileceği açıklandı.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi Destek Programı çerçevesinde gerçekleştirilen sosyal yardım ödemeleri sürecinde bazı PTT iş yerlerinde yaşanan yoğunluğun, çalışanların ve müşterilerin koronavirüs hastalığı karşısında sağlığını tehlikeye düşürmemesi amacıyla bugünden itibaren sosyal mesafe kurallarının uygulanamadığı, sürekli olarak yoğunluk yaşanan iş yerlerinde ikinci bir açıklamaya kadar kapatma kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, bu süreçte sosyal yardım ödemelerinin, PTT görevlileri tarafından İl Emniyet Müdürlükleri ile iş birliği içerisinde, kolluk kuvvetleri ve bekçilerle birlikte evlere yapılacağı kaydedildi.