Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖZDAĞ VE KONCUK’TAN BAŞKAN ÖZCAN’A DESTEK ZİYARETİ

ÖZDAĞ VE KONCUK’TAN BAŞKAN ÖZCAN’A DESTEK ZİYARETİ
İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a makamında ziyarette bulundu.

Haber: Aslı Akış

Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a Suriyeli sığınmacılar konusundaki açıklamaları sebebiyle soruşturma açılmış. CHP Genel Merkezi de açıklamalarından rahatsızlık duymuştu. Bunun üzerinde Bağımsız İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Bağımsız Adana Milletvekili İsmail Koncuk yabancı uyrukluların faydalandığı bazı belediye hizmetlerine zam yapılacağına yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen Başkan Özcan'a destek vermişti.

“Yerel yönetimlerin çığlığı anlamında olan bu açıklama da Tanju Başkan'ı infaz etmek için gerekçe olarak kullanılamaz. Net ve açık bir şekilde ifade etmek isterim ki Bolu Belediye Başkanı'mızın, böyle bir soruşturma başlatılması durumunda 'Ayyıldız Hareketi' olarak arkasındayız. Kendisine arkadaşlarımızla birlikte önümüzdeki hafta ziyaret ederek destek vereceğim. Tanju Başkan yıllardan beri bu konuya dikkati çeken nadir politikacılardan bir tanesidir. Türkiye için nasıl tehlike oluşturduğunu görmüştür, ifade etmiştir ve seçim kampanyası süresinde de Bolu'da bu konuyu etkili bir şekilde gündeme getirmiştir. Kendi partisi tarafından da eleştirildiğini üzüntüyle görüyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi bu konuda ne yapar, bu bizi çok ilgilendirmiyor ama bunu milli ve partiler üstü mesele olarak gördüğüm için bu konuda milli tavır alan ve sığınmacıların ülkesine dönmelerini isteyen bütün siyasi duruşları, kurumları, kişileri, sivil toplum örgütlerini, aydınları, 'Ayyıldız Hareketi' olarak kucaklarız ve sonuna kadar destekleriz. Tanju Başkan'ı bu konuyu cesur bir şekilde gündeme getirdiği için içeriğine katılmamakla birlikte tebrik ediyoruz, destekliyoruz." Açıklamalarını yapan İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ beraberinde Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Seyıt Yücel ve Burak Mengü ile Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etti.

“ANTİEMPERYALİST TUTUMUNDAN ÖTÜRÜ DESTEK VERDİK”

Ziyaretin akabinde paylaşımda bulunan Özdağ; “Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan'ı İsmail Koncuk, Seyıt Yücel ve Burak Mengü beylerle birlikte ziyaret ettik. Ayyıldız Hareketi olarak kendisine sığınmacılar meselesindeki antiemperyalist tutumundan ötürü destek verdik” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN ÖZCAN ZİYARET İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Bolu Belediye Başkan Tanju Özcan ziyaretin ardından paylaşımda bulunarak; “Ayyıldız hareketi olarak İstanbul Milletvekilimiz sayın İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Adana Milletvekilimiz Sayın İsmail Koncuk, Sayın Seyıt Yücel ve Burak Mengü beylerle ziyaretleri için çok teşekkür ediyorum” dedi. 
Etiketler: bolu haberler