Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖZCAN’DAN ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER

ÖZCAN’DAN ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER
Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “Bunu ilk kez söylüyorum. Kılıçdaroğlu'nun içinde Atatürk'e karşı Dersim Harekatı'ndan dolayı kin var” dedi.

Haber: Aslı Akış

CHP'deki değişim tartışmaları sürerken tv100 yayınına bağlanan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu'nun Mustafa Kemal Atatürk'ten hoşlanmadığını söyledi.

“KILIÇDAROĞLU'NUN İÇİNDE ATATÜRK'E KARŞI BİR KİN VAR”

Özcan, Kılıçdaroğlu’nun Dersim’de yaşanan olay üzerinden Atatürk’e karşı sempati beslemesini ileri sürerek; “ Bunu ilk kez söylüyorum. Kılıçdaroğlu'nun içinde Atatürk'e karşı Dersim Harekatı'ndan dolayı kin var. Yıllar geçtikten sonra daha iyi anlıyorum. Dersim'de bir harekat yapılıyor. Hukuken CHP'ye üye olup aslında CHP'li olmayanlar 'Dersim Katliamı' diyor. Bir bölgede ayaklanma olmuş, buna müdahale ediyorsun. Dersim'de ölen isyancılar, insanlar olmuş. Kılıçdaroğlu içinde bu ukde olarak kalmış. O yüzden Atatürk'e karşı sempati beslediğini düşünmüyorum. Çok az konuşmasında Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyebilmiştir. Atatürk kelimesinden hoşlandığını düşünmüyorum” ifadelerine yer verdi.

Etiketler: bolu haberler