Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

ÖZCAN, BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEK

ÖZCAN, BOLU’DAN ANKARA’YA YÜRÜYECEK
CHP’nin kesin ihraç istemiyle disipline sevk ettiği Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 3 Temmuz’da Bolu’dan Ankara’ya ‘adalet ve değişim’ temalı bir yürüyüş başlatacağını söyledi.

Haber: Nilay Çelik

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP tarafından 2’nci kez kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesiyle ilgili konuştu.

CHP GENEL MERKEZİNE YÜRÜYECEK

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “Beklemediğim bir şey değil. Kılıçdaroğlu, Erdoğan’a diktatör diyor ama kendisi de koltuğu bırakmıyor. Değişim ve adalet için 3 Temmuz’da Bolu Meydanı’ndan Ankara’ya CHP Genel Merkezi’ne yürüyeceğim.” İfadelerini kullandı.

“BUNU ADALETSİZ OLARAK GÖRÜYORUM”

Tek başına yürüyeceğini fakat destek vermek isteyenleri de yanında görmek istediğini belirten Özcan, “Kimler katılmak isterse herkes davetli. Ben bunu adaletsizlik olarak görüyorum, seçim kaybedildi koltukta halen oturulmasında ısrar edilmesini anlamıyorum. CHP Atatürk’ün partisidir diyen herkes katılabilir” şeklinde konuştu.

İHRAÇ SÜRECİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, geçen yıl belediye meclisi toplantısında el kaldıran AKP’li Hacer Çınar'a, 'Bana niye el sallıyorsunuz? Ben evli barklı adamım ayıp oluyor' ifadeleri ve kendisine yönelik protestolar sırasında makam odasının penceresine çıkıp dans ederek karşılık vermesi nedeniyle CHP tarafından 1 yıl süreyle geçici partiden çıkarma cezası aldı.

PARTİYE GERİ DÖNDÜ

Geçici ihraç süresi dolan Tanju Özcan, 9 gün önce CHP’ye geri döndü. Tanju Özcan, partiye dönüşünün ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘Değişim’ çağrısı yaptı.

KESİN İHRAÇ TALEBİYLE 2’NCİ KEZ DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın, tüzüğün ilgili maddeleri gereği kesin ihraç talebiyle disiplin kuruluna sevk edildiğini açıkladı.

Etiketler: bolu haberler