Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

Olaylı mecliste Balabana şok "Kendi arkadaşları sırtını döndü"

Olaylı mecliste Balabana şok
Bolu Belediye Meclis toplantısında Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban arasında yaşanan FETÖ polemiği büyük gerginliğe neden oldu. AK Parti Grup Başkanvekili Balaban, yaşanan tartışma nedeniyle Meclis Salonu’nu terk ederken, diğer AK Partili Meclis Üyeleri’nin kendi Grup Başkanvekillerinin kararına uymayıp, birleşime devam etmeleri AK Parti kanadında soğuk duş etkisi yarattı
Bolu Belediye Melisi’nin Şubat ayı 1. Birleşimi dün akşam Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan başkanlığında gerçekleşti. 
Şiddetli tartışmalara sahne oldu Toplantıda Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AK Parti Belediye Meclis Grup Başkanvekili Burak Balaban arasında büyük tartışmalar yaşandı. 

“Kendi esnafına sahip çıkamayan bir hükümet tarafından yönetiliyoruz”
Başkan Özcan, Suriyeli mültecilere yapılan yardımlar üzerinden hükümete yüklenerek, “Hükümet son sekiz yıl içinde Suriyeliler için 40 milyar dolar para harcarken pandemi döneminde kendi esnafı için bu paranın yarısını bile harcayamadı. Ben soruyorum bu zorlu süreçte kıraathane sahipleri ne yapacak? Yasa çıkartıyorsun ancak belediyeye esnafa nakdi destek vermek için izin vermiyorsun. Suriyelilere düşündüğün kadar kendi esnafını neden düşünemiyorsun. Biz kendi esnafına sahip çıkamayan bir hükümet tarafından yönetiliyoruz” demesi mecliste yaşanan büyük tartışmanın fitilini ateşledi. 
Balaban’ın üst akıl iması ortalığı karıştırdı. Bu sözler üzerine AK Parti Grup Başkanvekili Burak Balaban, Türkiye’nin emin ellerde olduğunu söyleyerek Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’a “üst akıl” iması yaptı. Balaban ayrıca, “Sayın Başkan benimle ilgili ne biliyorsa söylemelidir. Benim HDP ile bağlantım varsa, yanımda ‘terörist’ çalıştırdığım iddiası doğruysa, kanıtlamalıdır”  ifadelerini kullandı.

Başkan Özcan FETÖ’cülerden bombaladı
Yaşanan sert tartışmada Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da Balaban’a “Bizden önceki yönetim üst akılı daha iyi bilir. Siz de meclis üyesiydiniz. FETÖ’cüler ile kol kolaydınız. O üst akılın kimler olduğunuz siz daha iyi bilirsiniz. Bize genel merkez dahil hiç kimseden talimat gelmiyor. Temsil ettiğiniz zihniyetin, “Beraber yürüdük, yağmurda çamurda ıslandık” diyerek sonra “Kandırıldık” dediği üst akıl ile benim danıştığım insanları birbirine karıştırma” sözleriyle tepki gösterdi. Başkan Özcan, Balaban’ın kendisine yönelik alkol aldığı için programlara geç kaldığı yönündeki ipe sapa gelmeyen iddiaları için hukuki süreç başlattıklarını da açıklayarak, “Yargıya hesap vereceksin. Alkol alan adam sabahın köründe alkol almaz. Benim ne yaptığım, sizin de geçmişte kimlerle kol kola girdiğiniz beni ilgilendirmez. Bir dönem Bolu’da FETÖ’cülerin açtığı dönercilere kimlerin ortak olduğunu da biliyoruz” ifadelerini kullandı.

BALABAN MECLİSİ TERK ETTİ, GRUBU KALDI
Suriyelilere yardım, üst akıl ve FETÖ tartışmalarının ardından iyice sinirlenen AK Partili Burak Balaban salonu terk etmek zorunda kaldı. O anlarda diğer AK Partili Meclis üyeleri ise Grup Başkanvekilleri Balaban’ın salonu terk etmesine aldırış etmeyerek, yerinde oturmayı sürdürdüler ve adeta Balaban’ın eylemini onaylamadılar.