Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MUDURNU’NUN YOLLARINDAN SONRA KALDIRIMLARI DA BOLU BELEDİYESİ’NDEN

MUDURNU’NUN YOLLARINDAN SONRA KALDIRIMLARI DA BOLU BELEDİYESİ’NDEN
Mudurnu’da Bolu Belediyesi tarafından gerçekleştirilen asfalt çalışmalarının bitirilmesinin ardından, şehrin kaldırımlarının da Bolu Belediyesi tarafından ücretsiz yapılacağı sözünü veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sözünde de durarak Mudurnu’ya uzun yıllar hizmet verecek olan kaldırımları Bolu Belediye Meclis Üyesi Ergün Temel ile birlikte inceledi.

İnceleme gezisinde ayrıca Mudurnu halkını ve esnafları da ziyaret ederek sohbet eden Başkan Özcan, “Mudurnu’yu Bolu’nun bir mahallesi olarak görüyoruz ve imkanlarımız doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” dedi.

Mudurnu şehir içerisinde gerçekleştirilen alt yapı çalışmaları sonucunda kullanılamaz hale gelen yol ve kaldırımlar Bolu Belediyesi tarafından yenilenerek modern bir görünüme kavuştu. Mudurnu Belediyesi tarafından ihale edilen asfalt serme işinin ihalesini, kar amacı gütmeden alan Bolu Belediyesi şirketi, geçtiğimiz aylarda çalışmalarını bitirmiş ve Mudurnu’ya uzun yıllar hizmet verecek kalitede yolu teslim etmişti.

Yol çalışmalarının bitmesinin ardından, Mudurnu halkına kaldırımların da Bolu Belediyesi’nin hediyesi olarak ücret alınmadan yapılacağının sözünü veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bu sözünün de arkasında durarak kısa zamanda kaldırımların yapımını tamamlattı.

Tamamlanan kaldırım çalışmalarını yerinde görmek üzere Mudurnu’ya giden ve şehirde incelemelerde bulunan Başkan Özcan, ayrıca Mudurnu halkını ve esnafları da ziyaret ederek sohbet etti.

“MUDURNU’YU BİZ BOLU’NUN BİR MAHALLESİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Başkan Özcan, ziyaretlerinde gerçekleştirdiği açıklamada;  “Mudurnu’nun alt yapı çalışmalarından dolayı hem yolları hem de kaldırımları çok kötü bir durumdaydı. Belediye şirketimiz Mudurnu’nun asfalt kaplama işinin ihalesini almıştı ve biz asfalt işini bitirdik. Ayrıca biz Mudurnu’da ilk defa pmt kullanarak bir asfalt çalışması gerçekleştirdik ve bu sayede çok dayanıklı ve uzun yıllar kullanılabilecek bir çalışma oldu. Tabi bu yolları gezerken Başkanımız kaldırımlar konusunda bizden destek istemişti ve bizde bunun sözünü o zaman vermiştik. Mudurnumuzun ana bölgelerindeki ihtiyacı karşılayacak kadar taşı ve işçiliğini de temin ettik. Ben yerinde gördüm kaldırımları ve çok beğendim. Çok güzel bir çalışma olmuş. Hatta dedim ki; Bolu’da bu kadar güzelini neden uygulamıyorsunuz dedim. Ben kendimi Mudurnulu olarak da görüyorum. Dolayısıyla Mudurnu ile Bolu’yu ayırmıyor hatta Mudurnu’yu Bolu’nun bir mahallesi olarak görüyoruz. Bundan sonraki süreçte de imkanlarımız doğrultusunda yardımlarımız devam edecek” diye konuştu.

Etiketler: bolu haberler