Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

“MİLLETVEKİLİNİN ŞİKÂYETİ ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞ”

“MİLLETVEKİLİNİN ŞİKÂYETİ ÜZERİNE SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞ”
Bolu’nun farklı noktalarına asılan afişlerin kaldırılmasına ilişkin konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, “AK Parti milletvekilinin şikâyeti üzerine bir soruşturma başlatılmış. Bu ülke karışacak yakında” dedi.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, şehrin farklı noktalarındaki tabelalara, üzerinde Arapça ve Türkçe, “İstenmiyorsunuz, dönün ülkenize” yazılı afişler astı. Türkiye kamuoyuna bir anda düşen gelişme sonrasında, afişler asıldığı hızla kaldırıldı. Afişlerin kaldırmasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan da ilk kez konuştu.

“DÖNÜN ÜLKENİZE DEMEK Mİ SUÇ?”

Konuyla ilgili AK Parti Milletvekillerinin bir şikâyeti olabileceğini işaret eden Özcan, “Hakkımızda muhtemelen AK Parti milletvekilinin şikâyeti üzerine bir soruşturma başlatılmış. Savcılık afişleri toplatma kararı vermiş. ‘Sığınmacılar ülkemizde kalsın, sığınmacılara beslemeye devam edelim, yenilerini de buraya davet edelim gerekirse onlara da bakalım’ demek suç olmuyor da ‘Dönün ülkenize’ demek mi suç oluyor? Ben bu tavrımın arkasındayım. Bu konunun Türkiye gündemine gelmesini sağladığım için nasıl geri gönderilecek konusu tartışıldığı için bu konu ben şahsen tarih önünde kötü anılacağımı düşünmüyorum” dedi.

“SARAYDA BAKSIN SIĞINMACILARA”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili net bir tavrının olmadığına dikkat çeken Özcan, “Sayın Cumhurbaşkanı sürekli fikir değiştiriyor bu konuda. Dün ayrı konuşuyor bugün ayrı konuşuyor. Bir ‘Göndereceğiz’ diyor, bir ‘Göndermeyeceğiz’ diyor. ‘Diğerlerine de ev sahipliği yapmaya hazırız’ diyor. Alsın o zaman sarayda baksın sığınmacılara. Artık bu konu hakkında tavrım net” diye konuştu.

“UYARI GÖREVİMİ YAPIYORUM”

Türkiye’de karışıklık çıkabileceğinin altını çizen Özcan, “Bakın bu ülke karışacak yakında. Birileri bana diyor ki ‘Bu ülke karışırsa seni sorumlu tutarlar.’ Perşembenin gelişi çarşambadan belli… Bu insanları Türk toplumuna karıştırmak mümkün değil. Bu karışıklık zaten bu kafayla yaşanacak. Ben sadece bu günden uyarı görevimi yapıyorum. Yarın bir karışıklık çıkarsa bundan dolayı kimsenin beni suçlaması haddi de değil, hakkı da değil. Hala sınırlarımız açık, bu sığınmacı politikasını bu hale getirenler tarih önünde de yargı önünde de hesap verecek” ifadelerini kullandı.

“NEFRET SUÇUNU İŞLEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Ülke menfaati için çalışmalar yaptığını belirten Özcan, “Türk milletinin menfaatini korumaya çalışmak, gençlerimizin sorunlarını dile getirmek nefret suçu oluşturuyorsa, Türk milletini çok sevmek nefret suçu oluşturuyorsa, ben bu nefret suçunu, ayrımcılık suçunu işlemeye devam edeceğim. ‘Sığınmacıları çok seviyorum’ diyenler de samimiyetini göstersin evlerine alsın evinde baksın. Şunu yapmayın, geçici sığınmacıları göndermek vatandaş olarak sizin göreviniz değil. Devlet gönderir…” şeklinde konuştu.

Etiketler: bolu haberler