Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MEHMET NURİ YILMAZ’DAN GÖLKÖY SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM İSTASYONUNA ZİYARET

MEHMET NURİ YILMAZ’DAN GÖLKÖY SU ÜRÜNLERİ ÜRETİM İSTASYONUNA ZİYARET
BSGM (Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürlüğü) Müdür Yardımcısı Mehmet Nuri Yılmaz, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Alper Alp ve beraberindeki teknik personel İl Müdürlüğü bağlı Gölköy Su Ürünleri Üretim Tesisini ziyaret ederken, sonrasında Sakarya İline 1000 adet yetişkin sazan gönderildi.

Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Nuri Yılmaz tesis hakkında bilgi alarak incelemelerde bulundu. 2022 Yılında devam etmekte olan balıklandırma programı ve planlama ile ilgili bilgi aldı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “İlimiz ve çevre illerin gerek balıklandırılması gerekse de çeşitliliğinin arttırılması noktasında önemli bir rolü bulunan üretim istasyonumuzda faaliyetler durmaksızın devam ediyor. Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdür Yardımcımız Sayın Mehmet Nuri Yılmaz çalışmaları yerinde görmek ve incelemelerde bulunmak üzere tesisimize ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette mevcut çalışmaların yanı sıra planlanan çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Ziyaretlerinden dolayı kurumum ve şahsım adına teşekkür ediyor başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.

Tesisimizde yetiştirilen balıklarımız başkentimizin ardından Sakarya ilimiz sularında yaşamlarını sürdürecektir. İlimiz ve çevre illerimizin İç sularında sürdürülebilir canlı hayatının temini adına bakanlığımızın önderliğinde çalışmalarımız devam ediyor. Üreten Bolu’muz üretmeye devam ediyor” dedi.

Sakarya İline 1000 Adet Yetişkin Sazan Bırakıldı

Ziyaret sonrası Sakarya İli Kaynarca ilçesinde bulunan Okçular (Reisler) Sulama Göletine balık salım etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeli,  Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonunda görevli personeller,  amatör balıkçılık dernekleri,  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ekipleri, çocuklar ve vatandaşlar ilgi gösterdi. Bolu Gölköy Su Ürünleri Üretim İstasyonunda üretilen 1000 adet büyük boy (15-20 cm) pullu ve aynalı sazan balığının söz konusu gölete küçük balık denetçilerinin ellerinde salımı gerçekleştirildi.

Balıklandırma çalışmasına katılan gençlere farkındalık kazandırılan proje ile su ürünleri kaynaklarının korunması, su ürünlerinin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve gelecek nesillere tüm balık türlerinin stoklarının arttırılmış ve sağlıklı bir şekilde aktarımı hedeflenmektedir.

 

Etiketler: bolu haberler