Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE BOLCA HİNDİ RÜZGÂRI

MASTERCHEF TÜRKİYE’DE BOLCA HİNDİ RÜZGÂRI
2017 yılından bu yana Erpiliç bünyesinde üretim faaliyetlerine devam eden Bolca Hindi, TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye programının bu haftaki bölümüne sponsor oldu.

Haber: Burhan Yeşiltaş

Türkiye’de büyük beğeni toplayan ve dünya mutfağına yeni şefler kazandıran MasterChef Türkiye’nin bu haftaki bölümünde Türkiye’nin ve ilimizin önemli beyaz et üreticilerinden Erpiliç yer aldı.

Türkiye'nin ilk hindi eti üreticisi Erpiliç, bünyesinde üretim faaliyetlerine devam eden Bolca Hindi yurt içi ve yurt dışı dağıtım ağıyla dikkat çekiyor.

“MASTERCHEF ETAP BÖLÜMÜNDE ÜRÜN SPONSORU OLARAK YER ALDIK”

Erpiliç Kurumsal, İletişim ve Reklam Sorumlusu Eren Günkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Bolca Hindi olarak MasterChef etap bölümünde ürün sponsoru olarak yer aldık. Çekimlerde bir araya geldiğimiz ve bizi ağırlayan tüm şeflere, TV8 yapım ekibine ve yarışmacılara teşekkür ederiz. 2017 yılından bu yana Erpiliç bünyesinde üretim faaliyetlerine devam eden Bolca Hindi, hem ülkemize hem de yurt dışına ürünlerini sunmaya devam edecek” ifadelerine yer verdi.

TÜRKİYE'NİN İLK HİNDİ ETİ ÜRETİCİSİ

Erpiliç tarafından 2017 yılında 'Yerli sermaye yerli büyüme' yaklaşımı ile hindi eti pazarının marka ismi Bolca Hindi'yi satın alındı. Üretim gücü, lojistik alt yapısı ve güçlü bayi yapılanması ile iç pazarda piliç eti üretiminin yaklaşık yüzde 13'ünü karşılayan Erpiliç, 'kuru yolum', 'helal gıda' ve 'elle kesim' kriterlerini hindi eti sektörüne taşıyarak, hindi eti pazarında da söz sahibi olmaktadır.

Etiketler: bolu haberler