Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

MARKETLERDE SIKI DENETİM DEVAM EDİYOR

MARKETLERDE SIKI DENETİM DEVAM EDİYOR
Bolu’da temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde denetim gerçekleştirildi. Marketlerde, temel ihtiyaç malzemelerinin fiyatı kontrol edildi, raf ve kasa fiyatları karşılaştırıldı.

Haber: Aslı Akış

Bolu Valiliği koordinesinde, Ticaret ve İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, görevlilerinden oluşan ekipler, fahiş fiyat artışı, fiyat etiketi ile kasa-raf fiyat uyumsuzluğuna karşı denetim gerçekleştirdi.

Son zamanlarda marketlerde aniden değişen fiyatlar, aşırı zam uygulamaları ve stokçuluğa son vermek adına Bolu Valiliği tarafından ekipler görevlendirildi. İlimiz merkez ve ilçelerde bulunan temel gıda ve tüketim ürünlerinin satıldığı marketlerde reyonları gezen ekipler fiyat artışlarından, raf ve kasa fiyatları arasındaki uyuşmazlığa, ürün gramajı, irsaliye karşılaştırması, tüketim tarihi ve diğer kurallara uygunluk konularında da ürünleri inceledi.

Halk sağlığının korunması noktasında çalışma yürüten ekipler, raflarda tarihi geçmiş ürün olup olmadığını kontrol etti.

Vatandaşların mağduriyet yaşamaması ve sağlığının korunması için ekiplerin İlimiz genelinde faaliyet gösteren yerel/ulusal marketlerde fahiş fiyat artışı, fiyat etiketi ve kasa-raf fiyat uyumsuzluğuna karşı kapsamlı denetimlerin devam edeceği bildirildi. 
Etiketler: bolu haberler