Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KOYUN HIRSIZI YAKAYI ELE VERDİ

KOYUN HIRSIZI YAKAYI ELE VERDİ
Bolu’nun Mengen ilçesinde yaşayan bir çiftinin 81 adet koyunu kamyona yükledikten sonra parasını ödemeden kaçan A.T., polis ekipleri tarafından Düzce’de yakalandı. A.T.’nin çaldığı koyunlar ise Sakarya’da bir çiftlikte bulundu.

Haber: Aslı Akış

Mengen ilçesine bağlı Gökçesu beldesinde meydana gelen olayda, hayvancılık yapan M.E.’nin koyunlarını satın almak isteyen A.T. (42) isimli şahıs 81 adet koyunu kamyona yükledikten sonra önce ücretini havale yapacağını ardından da  parayı elden ödeyeceğini söyleyerek M.E.’yi kandırdı. A.T. ise koyunları yüklediği kamyonla olay yerinden kaçtı.

Dolandırıldığını anlayan M.E. durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine Bolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri A.T.’yi yakalamak için çalışma başlattı. Polislerin titizlikle gerçekleştirdiği fiziki takip sonucunda olayın gerçekleşmesinden 24 saat geçmeden A.T.’nin Düzce’de olduğu bilgisine ulaşıldı. Ekipler,  düzenledikleri operasyonla şahsı yakalayarak Bolu’ya getirdi.

Dolandırıcılık suretiyle A.T.’nin ifadesinde koyunları Sakarya’da bir çiftliğe bıraktığını söylemesi üzerine hırsızlık büro ekipleri koyunları sahibine teslim etti. Emniyetteki işlemleri tamamlanan A.T. adliyeye sevk edildi.

Etiketler: bolu haberler