Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KILINÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ

KILINÇ İNŞAAT MÜHENDİSLERİ ODASINI ZİYARET ETTİ
Saadet Partisi Bolu Belediye Başkan Adayı Turan Kılınç ve partililer seçim çalışmaları kapsamında İnşaat Mühendisleri Odası Bolu Temsilciliği’ni ziyaret etti. Oda başkanı Nazmi Uçar ve yönetimi tarafından karşılanan Kılınç, yeni yapılaşma ve kentsel dönüşümle ilgili projelerini inşaat mühendisleri ile paylaştı.


Kılınç “Bolu ile ilgili özellikle imar ve yapılaşma alanında bir vizyon ortaya koyulacaksa bunun işin ehli olan teknik insanlarla yapılması gerekir. Bu teknik kadronun en önemli unsurlarından biri de inşaat mühendisleridir. Bunun için biz projelerimizi ortaya koymadan önce gerek inşaat mühendisleri gerekse de mimarlara danışarak fikir alışverişinde bulunduk. Bütün projelerimiz işinin ehli olan teknik kadro ile birlikte oluşturuldu. Buda bizim temel prensiplerimizden bir tanesi.” ifadelerini kullandı.

“YENİ YAPILAŞMA TARIM ARAZİLERİNE YAPILMAMALI”

Kılınç yeni yapılaşmanın tarım arazilerine yapılmaması gerektiğini belirterek, “Deprem bölgesi olan Bolu’muzda şehrin büyüme yönü olarak kuzey ve batı kısımlara yönelmemiz gerektiğini düşünüyorum. Hem verimli tarım arazilerimiz korunmuş, hem de depreme karşı daha çok güvende kalmak üzere zemini daha sağlam olan bir bölge tercih etmiş olacağız. Bizim yeni imar vizyonumuzda nu şekilde.” diye konuştu.