Bolu Haber, Gazete ve Firma Rehberi

Bolu ile ilgili internette aradığınız tüm soruların cevabını bulabileceğiniz internet sitesi.

KAZAKİSTAN TARAZ DEVLET ÜNİVERSİTESİ İLE AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI

KAZAKİSTAN TARAZ DEVLET ÜNİVERSİTESİ İLE AKADEMİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ YAPILDI
(HABER: HURİ AFACAN)Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi ile Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi arasında akademik iş birliği protokolü imzalandı.

Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi’nden akademik bir heyet, Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı’yı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında iki üniversite arasında ortak akademik çalışmalar ve öğrenci-öğretim üyesi değişimi konusunda protokol imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete, Kazakistan Muhammed Haydar Dulati Taraz Devlet Üniversitesi akademik çalışmalardan sorumlu Rektör Yardımcısı Alimbayeva Saule Kurmantaevna ile ile bölüm başkanları Smatova Klara Begalievna ve Sanai Gauhar Yeralievna ile Rusya Sankt-Peterburg Devlet Üniversitesi Öğretim Üyesi Ikonnikova Galina Yurievna katıldı.

Ziyarette; Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Samettin Gündüz ve Prof. Dr. Aydın Him, Uluslararası İşbirlikleri Koordinatörü Prof. Dr. Bilal Gökkır, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Kürtül ve TÖMER Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Enver Kapağan hazır bulundu.

Etiketler: bolu haberler